Glváč je zatím nejvýše postaveným politikem, který přišel o funkci kvůli své komunikaci s Kočnerem. Už v září odstoupila z postu státní tajemnice ministerstva spravedlnosti Monika Jankovská (rovněž za Směr-SD), byť popřela informace médií, že si s Kočnerem vyměnila několik tisíc zpráv.
Podle přepisů Glváč v minulosti komunikoval s Kočnerem například o transakcích s realitami, o politice či o personálních otázkách. Jinou jeho údajnou komunikaci s Kočnerem v říjnu zase zveřejnil šéf protikorupčního parlamentního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti Igor Matovič.
.Martin Glváč oznámil, že sa vzdáva funkcie podpredsedu Národnej rady SR. https://t.co/Yet8NH6HfZ pic.twitter.com/PrkFXAxNCw
— .týždeň (@tyzdensk) November 7, 2019
Opozice minulý týden vyvolala mimořádnou schůzi sněmovny o odvolání Glváče. Její konání koalice ale zablokovala. Mezitím jedna ze tří vládních stran oznámila, že svolání další schůze by už podpořila.
Glváč tvrdil, že v celé kauze nejde o jeho osobu, ale o špinavou kampaň před parlamentními volbami, které se na Slovensku uskuteční na konci února příštího roku. Uvedl rovněž, že z funkcí by měli odstoupit všichni, včetně například Matoviče, kteří v minulosti podle něj byli v kontaktu s Kočnerem.
Dosavadní místopředseda parlamentu Glváč patří k zakládajícím členům Směru-SD a je členem předsednictva této strany. V letech 2012 až 2016 byl ministrem obrany.
Letos v lednu slovenská média informovala, že Glváč si ještě jako ministr obrany vyměňoval zprávy, včetně intimních vzkazů, také s jednou z nyní obžalovaných v případu Kuciakovy vraždy Alenou Zsuzsovou. Tuto kauzu Glváč ustál. Slovenská média označila Zsuzsovou za Kočnerovu volavku.
Kvůli komunikaci s Kočnerem dříve požádalo o přerušení funkce či bylo postaveno mimo službu i několik slovenských soudců. Ze stejného důvodu už na jaře rezignoval náměstek generálního prokurátora Jaromíra Čižnára. V lednu zase Čižnár odvolal jiného svého náměstka Reného Vaneka, a to kvůli tomu, že Vanek komunikoval se Zsuzsovou.