Ministr šajch Sabah Chálid Sabah také řekl, že Kuvajt stojí za Saúdskou Arábií po sobotních útocích na její ropná zařízení.
Saúdská Arábie je největším světovým vývozcem ropy a útoky zasáhly jedny z nejdůležitějších míst jejího ropného průmyslu.
Vláda v Rijádu po svém úterním zasedání uvedla, že ti, kdo mají útoky na svědomí, musí být pohnáni k odpovědnosti a odstrašeni. Podle krále Salmána "zbabělé útoky" mířily nejen proti ropné infrastruktuře země, ale i proti celosvětovému zásobování touto surovinou a ohrozily stabilitu v regionu.
K odpovědnosti za střelbu na ropná zařízení z bezpilotních letounů se přihlásili jemenští povstalců Hútíové, jejichž spojencem je Írán. Saúdskoarabské ministerstvo zahraničí v pondělí uvedlo, že podle prvotního vyšetřování byly při útoku použity íránské zbraně.
Agentura Reuters připomněla, že v pondělí ceny ropy vystřelily o téměř 20 procent. Snížily se ale poté, co Spojené státy oznámily, že v případě potřeby uvolní strategické rezervy, a producenti uvedli, že globální zásoby této suroviny jsou dostatečné.