Foto: Kimův vlak v Rusku minul červený koberec. Delegace čekala, až zařadí zpátečku

Severokorejský vůdce Kim Čong-un dorazil do Vladivostoku.
Ve středu ráno přejel obrněný vlak severokorejského vůdce Kim Čong-una hranice s Ruskem. O pár hodin později dorazil do své cílové stanice, Vladivostoku, kde se má ve čtvrtek konat první Kimovo setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.
Společné setkání oznámila severokorejská agentura minulý týden, detaily návštěvy předem ovšem nezveřejnila. O místě setkání napověděla dřívější cesta šéfa kanceláře severokorejského vůdce právě do Vladivostoku.
V ranních hodinách zastavil vlak severokorejského vůdce v ruském pohraničním městě Chasan, kde byl oficiálně přivítán ruskou vládní delegací. Okázalé přijetí ale poznamenal drobný problém, když strojvůdce Kimova vlaku minul připravený červený koberec a musel se soupravou několik metrů couvat.
Vítací sbor musel několik minut trpělivě čekat, než se obrněnému kolosu podařilo zařadit zpátečku, aby můstky spojující vlak s hranou nástupiště byly přistaveny na správném místě a host mohl vykročit po připraveném koberci.
Foto: Reuters
ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
24. 4. 2019 12:33
Severokorejský vůdce Kim Čong-un ve středu přicestoval do ruského Vladivostoku, kde se má setkat s prezidentem Vladimirem Putinem. Vůbec první setkání obou lídrů se uskuteční ve čtvrtek. Do Ruska Kim přijel, podobně jako v minulosti do Číny, speciálně upraveným obrněným vlakem, který využíval i jeho otec a děd.
 

Právě se děje

před 45 minutami

Basketbalisté podlehli Dánsku a potřetí za sebou neuspěli

Čeští basketbalisté podlehli v kvalifikaci mistrovství Evropy ve Vilniusu Dánsku 90:91 a připsali si třetí porážku za sebou. Dánové oplatili výběru trenéra Ronena Ginzburga únorovou prohru z Pardubic 71:75 a po úvodních dvou neúspěších zvítězili podruhé za sebou. Radovali se především díky výkonu Gabriela Lundberga, který nastřílel 38 bodů.

Nejlepší střelcem českého týmu byl s 24 body pivot Martin Peterka, který si připsal i osm doskoků a dvě asistence. Sekundu před koncem měl možnost dát vítězný koš, ale trojkový pokus neproměnil.

Zbývající zápasy kvalifikace o šampionát v roce 2022, na kterém mají čeští reprezentanti díky pořádání jedné ze skupin v Praze účast jistou, čekají Ginzburgův výběr v únoru proti Litvě a Belgii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy