Jihokorejský prezident se v dubnu sejde s Trumpem, chce oživit jednání s KLDR

ČTK ČTK
29. 3. 2019 8:23
Vysoce postavení jihokorejští činitelé se v nadcházejících dnech sejdou s nejdůležitějšími politiky ve Spojených státech ve snaze oživit zablokovaná jednání o jaderném odzbrojení Severní Koreje. Na 11. dubna je plánovaná schůzka jihokorejského prezidenta Mun Če-ina s jeho americkým protějškem Donaldem Trumpem. "Spojenectví mezi Spojenými státy a Korejí zůstává základním pilířem míru a bezpečnosti na Korejském poloostrově i v regionu," uvádí se v prohlášení Bílého domu. Reuters připomíná, že únorová schůzka Trumpa a severokorejského diktátora Kim Čong-una skončila bez jakéhokoli pokroku, což znamenalo pro jihokorejského prezidenta Muna ránu.
Kim a Mun.
Kim a Mun. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 10 minutami

Čech převezl do Německa čtyři Syřany, u soudu dostal sedmiměsíční podmínku

Podmíněný trest sedmi měsíců vězení uložil v pondělí ve zrychleném řízení německý soud Čechovi, který o víkendu propašoval ze Slovenska do Saska čtyři Syřany. Informoval o tom v úterý server Dresdner Neuste Nachrichten.

Soud v saském městě Pirna shledal Čecha vinným z pašování lidí a řízení bez řidičského průkazu. Osmadvacetiletý muž v sobotu odpoledne podle obžaloby v lese na Slovensku vyzvedl čtyři Syřany a pak je přes Česko přivezl až do Německa. Spolková policie na podezřelou pětici narazila na dálničním odpočívadle nedaleko české hranice. Čecha na místě zadržela. Za propašování čtveřice údajně inkasoval 2000 eur (asi 50 500 korun).

Zdroj: ČTK
Další zprávy