Let 4U 9525 je šestou katastrofou, která nemá jasnou příčinu

Martin Novák Jiří Kropáček Martin Novák, Jiří Kropáček
31. 3. 2015 6:41
Podívejte se v grafice, které nehody letadel halí nejvíce tajemství a nejasností.

Francie/Berlín - Německo a Evropa hledají odpověď na otázku, co vedlo druhého pilota ke - zřejmě záměrnému - zničení airbusu, v jehož troskách zahynulo celkem 150 lidí. A bylo tomu skutečně tak?

Nabízíme vám přehled leteckých nehod, k nimž došlo v uplynulých padesáti letech a které jsou buď nevysvětlené, nebo se názory na příčinu havárie zásadně rozcházejí.

Foto: Skybunny/wikipedia

Let TWA 800 - 17. 7. 1996

Půl hodiny po startu z New Yorku se Boeing 747 zřítil do Atlantiku. Lidé na pevnině viděli hořící kusy padající z oblohy do vody. Stroj měl letět do Paříže a Říma.

Dodnes není jasné, co se stalo. Experti hovoří o možném zkratu v blízkosti nádrže, ale vyšetřovatelé se to ani v závěrečné zprávě neodvážili říci s jistotou.

Podle záznamů z černé skříňky se kapitán pozastavil nad podivnými údaji o spotřebě paliva na jednom z motorů, ale to k úplnému objasnění pádu nepřispělo.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 54 minutami

Pět mrtvých po atentátu na vozidlo Tálibánu v afghánském Dželálábádu

Vozidlo radikálního hnutí Tálibán, které od poloviny srpna vládne v Afghánistánu, se stalo v neděli ve městě Dželálábád terčem dalšího bombového útoku. Podle prvních zpráv agentury AP si vyžádal pět mrtvých, včetně dvou civilistů, z nichž jedno bylo dítě. Tálibán se k incidentu dosud nevyjádřil.

Další zprávy