Let 4U 9525 je šestou katastrofou, která nemá jasnou příčinu

Podívejte se v grafice, které nehody letadel halí nejvíce tajemství a nejasností.

Francie/Berlín - Německo a Evropa hledají odpověď na otázku, co vedlo druhého pilota ke - zřejmě záměrnému - zničení airbusu, v jehož troskách zahynulo celkem 150 lidí. A bylo tomu skutečně tak?

Nabízíme vám přehled leteckých nehod, k nimž došlo v uplynulých padesáti letech a které jsou buď nevysvětlené, nebo se názory na příčinu havárie zásadně rozcházejí.

Foto: Skybunny/wikipedia

Let TWA 800 - 17. 7. 1996

Půl hodiny po startu z New Yorku se Boeing 747 zřítil do Atlantiku. Lidé na pevnině viděli hořící kusy padající z oblohy do vody. Stroj měl letět do Paříže a Říma.

Dodnes není jasné, co se stalo. Experti hovoří o možném zkratu v blízkosti nádrže, ale vyšetřovatelé se to ani v závěrečné zprávě neodvážili říci s jistotou.

Podle záznamů z černé skříňky se kapitán pozastavil nad podivnými údaji o spotřebě paliva na jednom z motorů, ale to k úplnému objasnění pádu nepřispělo.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Při střelbě na oslavě v americkém Colorado Springs zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs v neděli zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy