Let 4U 9525 je šestou katastrofou, která nemá jasnou příčinu

Podívejte se v grafice, které nehody letadel halí nejvíce tajemství a nejasností.

Francie/Berlín - Německo a Evropa hledají odpověď na otázku, co vedlo druhého pilota ke - zřejmě záměrnému - zničení airbusu, v jehož troskách zahynulo celkem 150 lidí. A bylo tomu skutečně tak?

Nabízíme vám přehled leteckých nehod, k nimž došlo v uplynulých padesáti letech a které jsou buď nevysvětlené, nebo se názory na příčinu havárie zásadně rozcházejí.

Foto: Reuters

Zkáza airbusu v Alpách - 24. 3. 2015

Po úterním šoku ze samotného pádu Airbusu A320 se 150 lidmi na palubě přišel ve čtvrtek další. Vyšetřovatelé ze záznamu černé skříňky zjistili, že druhý pilot s letadlem záměrně narazil do svahu.

Nastalo velké pátrání v minulosti sedmadvacetiletého pilota Andrease Lubitze. Vrší se informace, že měl psychické problémy, léčil se s depresemi, zatajoval svůj stav a až panicky se bál o ztrátu zaměstnání. Podle přítelkyně sliboval, že "udělá něco, po čem bude jeho jméno znát každý".

Někteří letečtí experti ale varují: je prý třeba počkat na nález druhé skříňky, obviňování pilota je předčasné.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střelbě na oslavě v americkém Colorado Springs zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs v neděli zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy