Foto: Žádný mobil, noc na zemi a stejnokroj. Korejci utíkají před stresem do "vězení"

Foto: Žádný mobil, noc na zemi a stejnokroj. Korejci utíkají před stresem do "vězení"
Vězení nazvané "Uvnitř mě". Není to úplný žalář, ačkoliv má podobná pravidla. Lidé sem odcházejí dobrovolně a tráví tu klidně několik dní, aby unikli z každodenního života plného stresu.
Budova se nachází v Hongcheonu v Jižní Koreji. Nápad vybudovat ji a dát lidem příležitost nechat se dobrovolně zavřít vznikl v roce 2013.
Spoluzakladatelka Noh Ji-Hjang říká, že inspirací jí byl její manžel, žalobce, který pracoval až 100 hodin týdně.
"Jednou přišel a řekl, že by raději šel na týden na samotku do vězení, aby si konečně pořádně odpočinul a cítil se lépe," popisuje Noh Ji-Hjang.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí dap Reuters, Zahraničí, dap
28. 12. 2018 18:04
Přepracovaní Jihokorejci, které ohrožuje nadměrný stres a vysoké nároky okolí, utíkají pryč z reality všedního dne. Přímo do "vězení" - a dobrovolně. V zemi funguje zařízení, kde panuje přísný režim. Lidé sem odcházejí, aby si ulevili od každodenního života. Podívejte se, jak to ve středisku vypadá a jaká pravidla musí "vězni" dodržovat.
 

Právě se děje

před 50 minutami

Sekáč gólem a asistencí podpořil výhru CSKA nad Čeljabinskem

Jiří Sekáč svým pátým gólem z posledních osmi zápasů Kontinentální hokejové ligy pomohl CSKA Moskva k výhře 3:0 nad Čeljabinskem. Český útočník vstřelil v 51. minutě tečí před brankou druhý gól utkání a pak se ještě asistencí podílel v předposlední minutě na trefě Michaila Grigorenka.

CSKA i díky sedmé Sekáčově brance v sezoně zvítězil pošesté za sebou a je nejlepším týmem celé soutěže. Čeljabinsk s českým útočným duem Tomáš Hyka, Lukáš Sedlák prohrál počtvrté v řadě a na Východě drží poslední osmé postupové místo do play off.

Nejhorším týmem Východu zůstal Kunlun, který dnes se Šimonem Hrubcem v brance podlehl v Pekingu 1:2 Dynamu Moskva. Bývalý třinecký gólman si připsal 23 zákroků.

Další zprávy