Foto: Žádný mobil, noc na zemi a stejnokroj. Korejci utíkají před stresem do "vězení"

Foto: Žádný mobil, noc na zemi a stejnokroj. Korejci utíkají před stresem do "vězení"
Vězení nazvané "Uvnitř mě". Není to úplný žalář, ačkoliv má podobná pravidla. Lidé sem odcházejí dobrovolně a tráví tu klidně několik dní, aby unikli z každodenního života plného stresu.
Budova se nachází v Hongcheonu v Jižní Koreji. Nápad vybudovat ji a dát lidem příležitost nechat se dobrovolně zavřít vznikl v roce 2013.
Spoluzakladatelka Noh Ji-Hjang říká, že inspirací jí byl její manžel, žalobce, který pracoval až 100 hodin týdně.
"Jednou přišel a řekl, že by raději šel na týden na samotku do vězení, aby si konečně pořádně odpočinul a cítil se lépe," popisuje Noh Ji-Hjang.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí dap Reuters, Zahraničí, dap
28. 12. 2018 18:04
Přepracovaní Jihokorejci, které ohrožuje nadměrný stres a vysoké nároky okolí, utíkají pryč z reality všedního dne. Přímo do "vězení" - a dobrovolně. V zemi funguje zařízení, kde panuje přísný režim. Lidé sem odcházejí, aby si ulevili od každodenního života. Podívejte se, jak to ve středisku vypadá a jaká pravidla musí "vězni" dodržovat.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 22 minutami

Policie chce postavit nový hangár pro vrtulníky za 800 milionů

Policie chce nechat postavit na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni nový hangár pro vrtulníky a drony za 800 milionů korun. V pondělním vydání to píše deník E15.

Stavba by mohla začít v roce 2023 a trvala by asi dva roky. Policie podle deníku nyní provozuje devět vrtulníků EC-135 a šest vrtulníků Bell­ 412. Stávající ruzyňský hangár pro policejní vrtulníky je starý více než 100 let a během své existence byl podle policie jen částečně upraven. Policie má ještě druhý hangár, a to na letišti Brno-Tuřany.

Zdroj: ČTK
Další zprávy