Obrazem: Přísně střežený kurz. Studenti prošli školením, jak pěstovat marihuanu

Obrazem: Přísně střežený kurz. Studenti prošli školením, jak pěstovat marihuanu
Kanada se po jihoamerické Uruguayi stala druhou zemí na světě, kde je legální užívat marihuanu pro rekreační účely. Na škole Niagara College v Ontariu prošli studenti kurzem, jak konopí pěstovat.
Rostliny byly uchovány v bezpečí v kontejneru za plotem na půdě školy.
Studentský program začal před dvěma týdny, tedy ještě v době, kdy pěstování marihuany bylo nelegální.
V laboratořích se studenti chystali na nový zákon. Učili se rostliny kultivovat, správně zavlažovat a testovat jejich složení.
Foto: Reuters
Zahraničí dap Zahraničí, dap
17. 10. 2018 6:35
Od středy může každý Kanaďan starší 18 let legálně koupit a užívat marihuanu. Kanadská vláda se snažila připravit na velkou poptávku, aby se zákazníci neobraceli na černý trh. Studenti v Ontariu prošli vzdělávacím programem, ve kterém se učili konopí pěstovat, kultivovat a prodávat. Na jeho konci získali licenci na produkci marihuany.
 

Právě se děje

před 16 minutami

Aktivisté z Greenpeace promítli na budovu vlády vzkaz pro Babiše

Aktivisté ve vzkazu požadovali, aby Česko přijalo plán na uhlíkovou neutralitu v Evropské unii do roku 2050. Česko plán na razantní snížení emisí odmítá, premiér Andrej Babiš (ANO) před několika dny zopakoval, že ani na nadcházejícím jednání evropských státníků ho nepodpoří.

Z Dvořákova nábřeží promítali na budovu české vlády aktivisté heslo "Chraňte klima, aby tady mohly žít i naše děti! Greenpeace." Projekci prokládali obrazy plamenů. Heslo vycházející z předvolebního hesla hnutí ANO vybrala organizace záměrně.

"To je celý smysl té uhlíkové neutrality a všech klimatických opatření. Abychom planetu a životní podmínky v aspoň stávající podobě, ideálně i lepší zanechali i pro naše děti a budoucí generace," vysvětlil aktivista Jan Freidinger.

Další zprávy