Obrazem: Přísně střežený kurz. Studenti prošli školením, jak pěstovat marihuanu

Obrazem: Přísně střežený kurz. Studenti prošli školením, jak pěstovat marihuanu
Kanada se po jihoamerické Uruguayi stala druhou zemí na světě, kde je legální užívat marihuanu pro rekreační účely. Na škole Niagara College v Ontariu prošli studenti kurzem, jak konopí pěstovat.
Rostliny byly uchovány v bezpečí v kontejneru za plotem na půdě školy.
Studentský program začal před dvěma týdny, tedy ještě v době, kdy pěstování marihuany bylo nelegální.
V laboratořích se studenti chystali na nový zákon. Učili se rostliny kultivovat, správně zavlažovat a testovat jejich složení.
Foto: Reuters
Zahraničí dap Zahraničí, dap
17. 10. 2018 6:35
Od středy může každý Kanaďan starší 18 let legálně koupit a užívat marihuanu. Kanadská vláda se snažila připravit na velkou poptávku, aby se zákazníci neobraceli na černý trh. Studenti v Ontariu prošli vzdělávacím programem, ve kterém se učili konopí pěstovat, kultivovat a prodávat. Na jeho konci získali licenci na produkci marihuany.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 5 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy