Obrazem: Takhle "válečný" ostrov láká turisty. Zkusit si můžete i simulace bojů

Obrazem: Takhle "válečný" ostrov láká turisty. Zkusit si můžete i simulace bojů
Na ostrovech je dodnes možné vidět mnoho pozůstatků po bojích mezi oběma znepřátelenými státy.
Voják míří zbraní směrem k Sia-menu, 3,5milionovému městu v provincii Fu-ťien. Právě k ní mají podle čínských představitelů ostrovy patřit.
Tenhle tank už k ničemu nebude, ale během bezmála čtyř desítek let, kdy byly ostrovy kvůli své strategické pozici ve vojenské správě, přišel vhod.
Letos v srpnu si místní i návštěvníci mohli připomenout 60. výročí střetu s Čínskou lidovou armádou během takzvané druhé úžinové krize. Na pořádek dohlíží socha Čankajška, dlouholetého prezidenta Tchaj-wanu.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí Dan Poláček Reuters, Zahraničí, Dan Poláček
Aktualizováno 4. 9. 2018 11:33
Strategicky umístěné ostrovy kousek od čínské pevniny lákají turisty na pozůstatky zbraní a opevnění. Oficiálně patří Tchaj-wanu, oba státy o ně roky válčily. V srpnu si lidé slavnostně připomněli 60. let od posledního velkého vojenského střetu.
 

Právě se děje

před 10 minutami

Seriál běžkyň v Ruce vyhrála Johaugová, Razýmová byla 22.

Třídílné zahájení Světového poháru běžkyň na lyžích v Ruce vyhrála norská favoritka Therese Johaugová. Nejlepší z českých reprezentantek Kateřina Razýmová se v dnešní závěrečné stíhačce na 10 km volně posunula na 22. místo.

Celková vítězka seriálu z minulé sezony Johaugová startovala po sobotním triumfu na klasické desítce jako první a podle očekávání svůj náskok ještě zvýšila. Druhá dojela s odstupem 47 sekund ve skupině pronásledovatelek Ruska Taťjana Sorinová, jež dosáhla na stupně vítězů poprvé v kariéře. Třetí místo obsadila Švédka Ebba Anderssonová.

Razýmová vyjela na trať s číslem 30 a v průběhu závodu se propracovala až na konečnou 22. pozici ve spurtu v chumlu závodnic. Deset kilometrů zvládla ve čtrnáctém nejlepším čase. Další české lyžařky na bodované umístění nedosáhly, Kateřina Janatová skončila v páté a Petra Nováková s Petrou Hynčicovou v šesté desítce.

Muži běží stíhačku na 15 km volně od 12:50.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Výbuch v Afghánistánu zabil nejméně 30 vojáků

Nejméně 30 příslušníků ozbrojených sil přišlo dnes o život a dalších 24 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje. Mohutnou explozi vyvolala bomba nastražená v automobilu před vojenskou základnou.

Agentura AP informuje kromě útoku v Ghazní o dalším sebevražedném atentátu za pomoci bomby umístěné v automobilu na jihu země. Terčem se stal konvoj šéfa tamní provinční rady. AP píše s odkazem na mluvčího provincie o nejméně třech mrtvých a 21 zraněných včetně dětí. K žádnému z útoků se zatím nikdo nepřihlásil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy