Obrazem: Takhle "válečný" ostrov láká turisty. Zkusit si můžete i simulace bojů

Obrazem: Takhle "válečný" ostrov láká turisty. Zkusit si můžete i simulace bojů
Na ostrovech je dodnes možné vidět mnoho pozůstatků po bojích mezi oběma znepřátelenými státy.
Voják míří zbraní směrem k Sia-menu, 3,5milionovému městu v provincii Fu-ťien. Právě k ní mají podle čínských představitelů ostrovy patřit.
Tenhle tank už k ničemu nebude, ale během bezmála čtyř desítek let, kdy byly ostrovy kvůli své strategické pozici ve vojenské správě, přišel vhod.
Letos v srpnu si místní i návštěvníci mohli připomenout 60. výročí střetu s Čínskou lidovou armádou během takzvané druhé úžinové krize. Na pořádek dohlíží socha Čankajška, dlouholetého prezidenta Tchaj-wanu.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí Dan Poláček Reuters, Zahraničí, Dan Poláček
Aktualizováno 4. 9. 2018 11:33
Strategicky umístěné ostrovy kousek od čínské pevniny lákají turisty na pozůstatky zbraní a opevnění. Oficiálně patří Tchaj-wanu, oba státy o ně roky válčily. V srpnu si lidé slavnostně připomněli 60. let od posledního velkého vojenského střetu.
 

Právě se děje

před 32 minutami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy