Obrazem: Mohou se zranit o lodní šroub i vlasec. Na pláži v Turecku zachraňují želvy

Podívejte se, jak se v Turecku starají o mořské želvy.
Pláž Iztuzu na jihozápadním pobřeží Turecka nepatří k místům, která by byla přeplněná turisty a lehátky. Zato si ji oblíbily mořské želvy, které tu kladou svá vajíčka.
Na pláži se každoročně vylíhne okolo 200 tisíc vajíček, uvádí agentura Reuters.
Když se ale želvy dostanou do moře, čelí řadě úskalí.
Proto u pláže Iztuzu funguje záchranné a rehabilitační centrum DEKAMER, které se o tyto plazy stará. Vzniklo před deseti lety.
Foto: Reuters
Zahraničí dap Zahraničí, dap
15. 9. 2018 18:35
Pláž Iztuzu v jihozápadním Turecku pravidelně navštěvují mořské želvy, které tam chodí klást svá vajíčka. Protože jsou velmi křehká a samotným želvám hrozí v okolním moři nejrůznější nebezpečí, už deset let na pláži funguje záchranné centrum DEKAMER. Jeho pracovníci pomáhají želvám, které například zranil lodní šroub, a kontrolují jejich hnízda.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy