Egypt bude soudit na 300 lidí kvůli obviněním z terorismu. Plánovali zabít i prezidenta Sísího

ČTK ČTK
21. 11. 2016 11:03
Egyptská státní prokuratura předala vojenskému soudu 292 osob obviněných z přípravy vraždy prezidenta Abdala Fattáha Sísího a teroristických útoků. Podle egyptské agentury MENA jde o členy radikální organizace Islámský stát. Soudní zdroje oznámily, že budou zveřejněna detailní přiznání dotyčných. Podle MENA vyšetřování odhalilo dva plány na zabití Sísího. Podle jednoho měl být zavražděn v roce 2014 při pouti do Mekky. Cílem útoku měl být také saúdskoarabský korunní princ Muhammad bin Najíf a útočníky Egypťané a Saúdští Arabové. Jak byl tento plán zmařen, MENA neuvedla. Ve druhém případě prý chtělo Sísího zabít sedmičlenné komando, které chtělo zaútočit výbušninami na Sísího auto.
Abdal Fattáh Sísí.
Abdal Fattáh Sísí. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 17 minutami

V rozvodněné řece na Slovensku se utopily tři ženy, snažily se zachránit psy

Tři ženy přišly o život v rozvodněné řece ve městě Revúca na středním Slovensku, když se ve středu pokusily zachránit před záplavami psy z útulku. Novinářům to ve čtvrtek řekl premiér Peter Pellegrini.

Policie původně informovala o jedné oběti v rozvodněné řece a ještě ráno uvedla, že po dalších dvou pohřešovaných ženách pátrá. "Žel, všechny tři, je to již potvrzeno, o svůj život v rozvodněné řece přišly," řekl později Pellegrini.

V důsledku vydatných lijáků a vichru se kvůli popadaným stromům vylila z koryta řeka Muráň, která teče nedaleko útulku. Když se do něj dostala voda, zveřejnily jeho pracovnice prosbu o pomoc. Autem přijely pomoci jejich kolegyně z útulku v Rožňavě, naložily psy, ale na zpáteční cestě se ztratily. Jedna z nich stihla zavolat na tísňovou linku, že se topí, pak bylo spojení přerušeno.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 19 minutami

Student školy na východě Ruska střílel na spolužáky, jednoho z nich zabil

Jednoho člověka zabil a další tři zranil útočník, který ve čtvrtek střílel na stavební škole ve východoruském Blagověščensku. Policie podle agentury TASS uvedla, že motivem mladíka, který byl studentem školy a který poté spáchal sebevraždu, byly zřejmě spory se spolužáky.

"Na místě jsme našli těla dvou mladých lidí včetně útočníka," uvedla místní pobočka ruského ministerstva vnitra. Dodala, že zbraň měl registrovanou 19letý muž, který je považován za střelce. Útočníkovou obětí je rovněž 19letý student.

V nemocnici skončili tři mladí lidé ve věku 17, 19 a 20 let, všichni museli podle oblastních úřadů podstoupit operaci. Dva z nich jsou podle lékařů ve vážném stavu, mají četná střelná poranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy