Obavy v Pentagonu
Vyšetřovací výbor se rovněž věnoval bezpečnostnímu stavu v okolí Kapitolu. Podle některých kritiků byl totiž podceněný, ačkoliv se předem vědělo, že má přijet velké množství demonstrantů.
Vysocí představitelé Pentagonu například uvedli, že když si výtržníci prorazili cestu do Kapitolu, policejní představitelé ihned požádali o pomoc národní gardu D.C., ale neměli propracovaný plán, jak členy gardy bezpečně začlenit. Policejní představitelé a bývalý velitel národní gardy D.C. William Walker vyšetřovatelům později řekli, že kdyby vedení ministerstva obrany před 6. lednem nezavedlo omezení pro nasazení příslušníků gardy, mohli pomoci rychleji.
Zpráva také dokumentuje rostoucí frustraci uvnitř národní gardy, protože její příslušníci byli nuceni čekat, zatímco výtržníci vtrhli do Kapitolu. V jednu chvíli prý velitel gardy Walker vyhrkl: "Neměli bychom se teď zapojit a zítra rezignovat?"
Tento spor stále není vyřešen. Vysocí armádní představitelé a velitelé národní gardy D.C. se například neshodnou, zda armáda vydala souhlas s nasazením gardy kolem půl páté odpoledne, jak si vzpomínají představitelé Pentagonu, nebo zda přišel až po páté hodině, jak tvrdí Walker a členové jeho štábu. V tomto časovém úseku už přitom byli demonstranti uvnitř Kapitolu a ničili jeho interiér, zatímco stále nebyli evakuováni všichni politici.