Demokratická strana

Harrisová se stala oficiální kandidátkou demokratů na viceprezidentku Spojených států

Neschopnost prezidenta Donalda Trumpa v boji s pandemií covidu-19 stála Američany životy i živobytí, řekla v projevu na sjezdu Demokratické strany Kamala Harrisová, která zároveň přijala kandidaturu na viceprezidentku USA. Ostře svého nástupce kritizoval také bývalý prezident Barack Obama. Podle něj Trumpovy kroky vedly ke smrti 170 tisíc Američanů, ztrátě pracovních míst i poškození pověsti USA ve světě.

"Neschopnost Donalda Trumpa vést stála (Američany) životy i živobytí," prohlásila senátorka za Kalifornii. Spojené státy jsou před nadcházejícími prezidentskými volbami podle ní "na rozcestí". "Právě teď máme prezidenta, který mění naše tragédie v politické zbraně," dodala Harrisová a vyzvala, aby lidé místo Trumpa poslali do Bílého domu 77letého Joea Bidena. Podle ní bude prezidentem, který Ameriku sjednotí.

Pokud by Biden a jeho tým v listopadových volbách zvítězili, byla by 55letá Harrisová první političkou tmavé pleti, která by zastávala funkci viceprezidentky USA. Rodiče Harrisové přišli do Spojených států jako imigranti - matka z Indie a otec z Jamajky

Zdroj: ČTK

Po problémech v Iowě ustupuje Demokratická strana od aplikace, kterou se měly hlásit výsledky ze stranických shromáždění. V Nevadě ji používat nebude

Demokratická strana v americkém státě Nevada nebude k hlášení výsledků ze stranických shromáždění používat stejnou aplikaci, která způsobila problémy v Iowě. Oznámilo to podle agentury Reuters nevadské vedení demokratů. Výběr demokratického prezidentského kandidáta začal v pondělí v Iowě, kde ale kvůli technickým problémům s aplikací nejsou dosud známé výsledky. V Nevadě se stranické shromáždění koná 22. února.

Zdroj: ČTK

Demokratický senátor Booker ukončil prezidentskou kampaň

Americký senátor Cory Booker dnes zastavil kampaň, ve které se ucházel o prezidentskou nominaci Demokratické strany. V e-mailu svým podporovatelům Booker napsal, že nemá peníze na pokračování volebního boje, uvedla agentura Reuters. S nedostatkem financí se Bookerova kampaň potýkala dlouhodobě. Na Bookerovo oznámení posměšně na Twitteru reagoval republikánský prezident Donald Trump s tím, že dnes bude moci klidně spát.

Padesátiletý Booker, který je černošského původu, svou kampaň založil na podpoře lásky, jednoty a společného postupu proti Trumpově kontroverzní rétorice. Demokratické uchazeče o prezidentskou nominaci strany kritizoval za to, že se od sebe jen málo liší.

Zdroj: ČTK
Pokračovat