Chorvatským premiérem se po vítězných volbách stal Andrej Plenkovič

ČTK ČTK
10. 10. 2016 14:37
Chorvatská prezidentka Kolinda Grabarová Kitarovičová v pondělí podle očekávání pověřila vytvořením nové vlády Andreje Plenkoviče, předsedu Chorvatského demokratického společenství (HDZ), které v září vyhrálo předčasné parlamentní volby. Oznámila to na společné tiskové konferenci s Plenkovičem. HDZ se minulý týden dohodlo na opětném vytvoření koaličního kabinetu s reformistickým hnutím Most a Plenkovič kromě toho získal i podporu dalších poslanců, dohromady tedy 91 z celkového počtu 151 členů parlamentu. Nyní musí do 30 dnů seznámit parlament se složením a s programem své vlády a požádat o vyslovení důvěry. Ustavující zasedání nově zvoleného saboru je svoláno na pátek 14. října.
Andrej Plenkovič.
Andrej Plenkovič. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy