Obrazem: Auto jako zbraň. Jak těžké by to měli teroristé v Praze?

Obrazem: Auto jako zbraň. Jak těžké by to měli teroristé v Praze?
Míst, kde se shromažďují lidé a kam se dá zajet autem, je v Praze tolik, že není možné je všechna ochránit.
Některé aspoň částečně oplocují přírodní nebo vystavěné bariéry. Jako v případě horní části Václavského náměstí. Tady brání průjezdu lavičky.
Chodníky na krajích chrání vzrostlé stromy, uprostřed ocelové sloupky.
Na spodní část s pěší zónou je oproti tomu pohodlný příjezd.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
22. 8. 2017 16:51
Použití automobilu jako zbraně při teroristickém útoku zažila Praha už v roce 1973. Olga Hepnarová tehdy zabila na Strossmayerově náměstí osm lidí. Současní teroristé si tuhle primitivní metodu opět oblíbili. Jakou mají v Praze šanci? Tak velikou, že nemá cenu se o ni zajímat.
 

Právě se děje

před 38 minutami

Stav šéfa KSČM Filipa se po středečním infarktu zlepšuje, nemocnici by mohl opustit v pátek

Stav šéfa KSČM Filipa se po středečním infarktu a následném kardiologickém zákroku zlepšuje. Všeobecnou fakultní nemocnici na pražském Karlově náměstí ale ve čtvrtek ještě neopustí. Pro ČTK to řekla mluvčí nemocnice Marie Heřmánková.

Pokud se nic nezmění, mohl by podle Heřmánkové Filip hospitalizaci ukončit v pátek. Lékaři Filipův infarkt zachytili v časném stadiu. Ve středu uvedli, že to dává pacientovi naději na časné propuštění do domácí péče. Pětašedesátiletý Filip hned ve středu po zprůchodnění cév avizoval, že v pátek bude zpět v práci. Podle jeho spolupracovníků šlo spíš o jeho přání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy