vyšetřovatel

OSN potvrdila výhrůžky vůči vyšetřovatelce vraždy Chášukdžího

Úřad vysoké komisařky OSN pro lidská práva (OHCHR) dnes potvrdil pravdivost tvrzení nezávislé expertky OSN Agnès Callamardové o tom, že byla terčem výhrůžek ze strany vysoce postaveného saúdskoarabského činitele. Informovala o tom agentura Reuters. Callamardová, která doporučila zahájit v souvislosti s brutální vraždou saúdskoarabského novináře a kritika Rijádu Džamála Chášukdžího vyšetřování saúdskoarabského korunního prince i dalších představitelů monarchie, výhrůžky zmínila v rozhovoru s britským listem The Guardian.

Zvláštní zpravodajka OSN pro lidská práva v rozhovoru s listem The Guardian uvedla, že vysoce postavený saúdskoarabský činitel při jednání s experty OSN v lednu 2020 vyhrožoval, že se o ni "postará", pokud ji OSN neomezí. Na dotaz, jak byl výrok vnímán kolegy v Ženevě, Callamardová odpověděla: "Jako vyhrožování smrtí. Tak to bylo chápáno". Zpráva byla publikována v úterý.

"Můžeme potvrdit, že podrobnosti zprávy The Guardianu o výhrůžce namířené proti Agnès Callamardové jsou přesné, " uvedl mluvčí OHCHR Rupert Colville v e-mailové odpovědi na dotaz agentury Reuters.

Zdroj: ČTK
Pokračovat