veto

Sněmovna reprezentantů schválila zákon o obranném rozpočtu, přehlasovala Trumpovo veto

Americká Sněmovna reprezentantů přehlasovala veto prezidenta Donalda Trumpa a schválila zákon o obranném rozpočtu ve výši 740 miliard dolarů (téměř 16 bilionů Kč). Informovala o tom agentura Reuters. Nyní bude o předloze hlasovat Senát, který ovládají republikáni. Pokud i on zákon schválí, bude veto prezidenta Trumpa přehlasováno poprvé během jeho čtyřletého mandátu, upozornila agentura AP.

Zdroj: ČTK

Trump vetoval rezoluci, která omezovala jeho možnost nařídit vojenskou akci proti Íránu

Americký prezident Donald Trump podle očekávání ve středu vetoval rezoluci Kongresu omezující jeho možnost nařídit vojenskou akci proti Íránu. Když republikánský prezident Trump veto oznamoval, uvedl, že "šlo o velmi ponižující rezoluci, která byla součástí strategie demokratů vyhrát volby 3. listopadu díky rozštěpení Republikánské strany". Začátkem listopadu se ve Spojených státech konají volby do Kongresu i volba hlavy státu.

Podle šéfa Bílého domu rezoluce dramaticky omezila možnosti prezidenta chránit Spojené státy, jejich spojence a jejich partnery. Rezoluce by Trumpa nutila konzultovat se zákonodárci případné budoucí vojenské akce namířené proti Íránu. 

Zdroj: ČTK
Pokračovat