Troja

Kvůli pádu trojské lávky navrhla policie obžalovat dvojici mužů

Policisté ukončili vyšetřování případu pádu trojské lávky a navrhli obžalovat dvojici mužů. Oběma hrozí za obecné ohrožení z nedbalosti dva až osm let vězení nebo peněžitý trest. Podle dřívějších informací čelí stíhání autor lávky Jiří Stráský a bývalý vedoucí oddělení mostů Technické správy komunikací Antonín Semecký. Muži se svým stíháním nesouhlasí, proti jeho zahájení letos v březnu neúspěšně podali stížnost. Při pádu lávky 2. prosince 2017 se zranili čtyři lidé, dva vážně.

Zdroj: ČTK

Praha začne stavět novou trojskou lávku. Stavba by měla být hotová příští rok

Pražský magistrát ve čtvrtek zahájí výstavbu nové lávky z Císařského ostrova do Troje. Lávku pro město postaví za 128,3 milionu korun firma SMP CZ a měla by být otevřena do konce příštího roku. Můstek bude čtyři metry široký a bude sloužit pěším i cyklistům. V případě potřeby bude po lávce moci přejet i sanitka. Jejím základem bude ocelově vyztužená konstrukce, bude mít životnost 100 let a neměla by zevnitř korodovat.

Původní lávka se zřítila druhého prosince 2017 a zraněni byli čtyři lidé, z toho dva vážně. Město každému dalo 50 tisíc korun a na dalším odškodnění se domluvilo letos v lednu s pojišťovnou. Policisté obvinili dva muže z obecného ohrožení. Praha má s mosty dlouhodobě problémy. Ve špatném stavu je hned několik mostů přes Vltavu, mezi nimi například Libeňský, Hlávkův nebo Palackého most.

Zdroj: ČTK
Pokračovat