Trikolóra

Trikolóra, Svobodní a Soukromníci budou kandidovat jako jedna strana

Hnutí Trikolóra, Svobodní a Strana soukromníků ČR budou v podzimních volbách kandidovat jako jedna volební strana. Pro vstup do Poslanecké sněmovny by jim tak stačilo pět procent hlasů. Podle volební novely by jako tříčlenná koalice muselo uskupení získat alespoň 11 procent hlasů.

Subjekt bude kandidovat pod názvem Trikolora Svobodní Soukromníci. Oslovit chce primárně pravicové voliče, hájit svobodu, respekt k právu, českou korunu, ochranu soukromého majetku a přispět k prosperitě Česka mimo jiné snižováním daní a byrokracie.

Zdroj: ČTK

Více než dvacet členů opouští hnutí Trikolóra, nesouhlasí s jeho směřováním po odchodu Klause

Hnutí Trikolóra v Královéhradeckém kraji hromadně opouští více než dvacet členů. Po odchodu jejího předsedy Václava Klause ml. nesouhlasí se směřováním hnutí a mají výhrady k vedení. Vyplývá to z prohlášení, které ČTK zaslal odstupující předseda krajské rady hnutí Trikolóra Josef Klapal. Podle signatářů není snahou tříštit síly na pravé straně politického spektra, ale naopak vrátit zpět důvěru a umožnit vznik projektu poctivého, konzervativního, s výrazným přesahem přes říjnové volby do Poslanecké sněmovny.

"Se současným směřováním (hnutí) nesouhlasíme a nechceme se na něm podílet. Považujeme tedy za jedinou možnost a lidskou slušnost, uvolnit naše funkce pro členy, kteří projektu i nadále věří a převezmou nasazení a odpovědnost. Z uvedených důvodů se k dnešnímu dni (26. května) vzdáváme všech funkcí a členství v politickém subjektu," uvedli signatáři v prohlášení.

Je mezi nimi například první místopředseda krajské rady, předseda rychnovské organizace a neúspěšný kandidát hnutí do Senátu na Rychnovsku Jiří Matoušek nebo členové krajské rady Aleš Melnický, Aleš Janečka, Josef Navrátil, Miroslav Hofman, Pavel Vlček, Jan Perner, Richard Koníř, Petr Šantrůček či Bronislav Myslivec.

Zdroj: ČTK

Trikolóra, Soukromníci a Svobodní půjdou do voleb společně

Trikolóra, Strana soukromníků ČR a Strana svobodných občanů budou společně kandidovat v podzimních sněmovních volbách. Ve čtvrtek podepsaly dohodu o dlouhodobé spolupráci. Jejich předsedové to dnes oznámili na společné tiskové konferenci. Předseda Trikolóry Václav Klaus mladší řekl, že teprve podle podoby nového volebního zákona se rozhodnou, zda vytvoří volební koalici či zda bude kandidovat jedna ze stran a ostatní ji podpoří.

Strany chtějí podle svých představitelů voličům "nabídnout alternativu k současnému levicovému a protinárodnímu směřování české politiky", uvedli. "Jsem rád, že se spojují tři nesocialistické strany, které vidí řešení ve staré dobré demokracii, v kapitalismu, v národním státu," řekl Klaus.

Předseda Svobodných Libor Vondráček věří, že společná spolupráce zabrání tomu, aby propadly hlasy pravicových voličů, kteří nyní nejsou ve Sněmovně zastoupeni. Je to podle něj poprvé, co se strana ve volbách do Sněmovny rozhodla s někým spojit. "Chceme prosadit antibyrokratickou revoluci, znovu nastartovat českou ekonomiku opřenou právě o houževnatost českých, moravských a slezských podnikatelů a odstranit diskriminaci živnostníků vůči fabrikám a nadnárodním řetězcům," uvedl Petr Bajer, předseda Soukromníků.

Zdroj: ČTK
Pokračovat