Valenta chce vést kandidátku Soukromníků a Svobodných na Zlínsku, musí se ale přestěhovat z Monaka

ČTK ČTK
19. 4. 2016 16:24
Majitel loterijní společnosti Synot a senátor Ivo Valenta zvolený za Soukromníky by měl být lídrem společné kandidátky Strany soukromníků a Strany svobodných občanů pro podzimní krajské volby ve Zlínském kraji. Musí se však stihnout přestěhovat do Zlína z Monaka, kde měl dosud trvalé bydliště. Dvojkou na kandidátce je krajský šéf Svobodných Tomáš Pajonk. Kdyby se Valenta z Monaka přestěhovat nestačil, bude jedničkou právě Pajonk. "Dle zákona musím mít trvalé bydliště ve Zlínském kraji. Musím ukončit svůj pobyt v Monaku, po 18 letech to není jednoduché," uvedl Valenta, podle kterého jde o časově náročnou záležitost. "Dělám vše pro to, abych to stihl," uvedl Valenta.
Ivo Valenta
Ivo Valenta | Foto: DVTV
 

Právě se děje

před 1 minutou

V Číně na nový vir zemřelo už 25 lidí. Podle vlády se počet nakažených vyšplhal na 830 případů

Už 25 obětí evidují čínské úřady v souvislosti s šířením nového typu koronaviru, který se na konci loňského roku objevil v 11milionovém městě Wu-chan. Počet prokázaných případů se zároveň k 23. lednu v Číně vyšplhal na 830, oznámila vláda podle světových zpravodajských agentur. Předtím média psala o 18 mrtvých a více než 630 nakažených.

Čínské ministerstvo zdravotnictví v rámci nového hlášení mimo jiné potvrdilo čtvrteční zprávu o prvním úmrtí způsobeném koronavirem mimo centrální provincii Chu-pej. Jde o případ 80letého pacienta, který zemřel v provincii Che-pej po návratu z dvouměsíčního pobytu ve Wu-chanu.

Z 830 potvrzených případů je 177 považováno za vážné, zatímco 34 "uzdravených" lidí už údajně mohlo opustit nemocniční lůžka. Podle agentury AFP dále čínská vláda informovala, že úřady prověřují 1072 pacientů, u nichž panuje podezření na nakažení záhadným virem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy