Valenta: Nesrovnávejte mě s Babišem, v médiích jsem dlouho

Lukáš Prchal Lukáš Prchal
15. 4. 2015 15:24
Majitel Synotu a senátor Ivo Valenta koupil poloviční podíl ve společnosti Our Media, která vydává Parlamentní listy. Zasahovat jim do toho nehodlám, říká. Své lidi ale do firmy dosadí.
Majitel mezinárodní skupiny Synot a senátor Ivo Valenta.
Majitel mezinárodní skupiny Synot a senátor Ivo Valenta. | Foto: ČTK

Praha - Majitel mezinárodní skupiny Synot a senátor Ivo Valenta vstupuje prostřednictvím své firmy WCV World Capital Ventures Cyprus Limited do serveru Parlamentní listy.

"Já jim do toho zasahovat nehodlám. To už záleží na odbornících, kteří tam jsou," popisuje Ivo Valenta v rozhovoru pro Aktuálně.cz, jak si představuje budoucí fungování Parlamentních listů.

Reálná je podle něj expanze na Slovensko a později chce vstoupit i do mediálního prostoru v dalších třinácti zemích, kde jeho firma působí.

Aktuálně.cz: Kupujete podíl v Parlamentních listech. Můžete říct, jaký přesný podíl kupujete?

Ivo Valenta: Je to padesát procent.

Kolik tento obchod stál?

Rozhodli jsme se, že tuto informaci nebudeme pouštět.

Ani řádově?

Ani řádově.

Myslíte si, že je pro tento obchod vhodná doba vzhledem k tomu, že jste se před půl rokem stal senátorem a každého napadne přirovnání s panem ministrem financí Babišem?

Hlavně mě nepřirovnávejte k panu Babišovi. Já už v médiích nějaký čas působím. Sice v nich působím pouze na regionální bázi, ale nyní jsme se rozhodli, že vstoupíme do většího a zajímavého mediálního prostoru.

Proč právě Parlamentní listy?

Myslím si, že jsou nejvyváženější. Dávají prostor každé straně, všem. Bez jakékoli cenzury nebo překrucování a každý si tam může vzít cokoli, je to takový Facebook. A to se mi líbí.

Máte v úmyslu koupit ještě nějaké další médium?

Díváme se po okolí, ale nyní se zaměříme na rozšiřování Parlamentních listů a jejich expanzi na Slovensko. Po dalších médiích se ale nerozhlížíme a ani o další koupi něčeho jiného nejednáme.

Mluvíte o expanzi Parlamentních listů na Slovensko. Chcete se rozšiřovat i do dalších zemí?

Já bych zatím neříkal do jakých dalších zemí, ale naše skupina působí ve třinácti zemích. Takže tam, kde působíme, bychom zkusili do tohoto prostoru nakročit s něčím podobným, ale nemusí to být přesně Parlamentní listy. Může to být něco podobného nebo tam můžeme něco vytvořit.

Proč jako obchodník kupujete médium, když z hlediska investic nejsou média nijak zvlášť cenná?

I média dokážou vykazovat plusové výsledky a je to jedna z dalších výzev, do kterých jsme si řekli, že půjdeme, protože zkušenosti z minulosti už máme.

Jaký máte s Parlamentními listy záměr? Jak je hodláte rozšiřovat?

Já jim do toho zasahovat nehodlám. To už záleží na odbornících, kteří tam jsou. Ani do regionálních médií, které máme, nehovořím. Tohle je na nich.

Vy tedy nebudete dosazovat nikoho, kdo by dohlížel nad Parlamentními listy, aby podporoval vaše zájmy?

Zatím tak neuvažuji a ani do budoucna s tím nepočítám.

Vy nedosadíte do Parlamentních listů nikoho, kdo by dohlížel na to, jak se budou prezentovat a dále rozvíjet?

Když se ptáte takto konkrétně, tak v tomhle ohledu ano. Ale tohle se bude týkat hlavně otázky finančních toků, kontroly účetnictví. V tomto směru uvažujeme o dosazení některých lidí, kteří jsou v mém blízkém okolí.

Jak tedy uvažujete, že se Parlamentní listy rozšíří, rozvinou, přetvoří?

Přetvářet se nebudou. Důležité je vložit do nich nějaké investice, aby se změnila grafika, doplnily moderní prvky a hlavně abychom je dokázali rozšířit na Slovenskou republiku, protože se domníváme, že tam takový typ média chybí.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Nguyen odešel z Liberce do Slovácka na hostování s opcí

Fotbalový brankář Filip Nguyen odešel z Liberce do Slovácka na roční hostování s opcí na případný přestup. Oba kluby o tom informovaly na svých webových stránkách.

Člen širšího kádru české reprezentace Nguyen působil v Liberci od roku 2018, ale v jarní části minulé sezony ztratil místo jedničky. Osmadvacetiletý gólman v nejvyšší soutěži dosud za Slovan odchytal 77 utkání a udržel 27 čistých kont.

"Ve hře bylo více variant, ale jsme rádi, že jsme se nakonec domluvili právě s Filipem, který má mimo jiné zkušenosti i z pohárové Evropy," uvedl sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski.

před 1 hodinou

Španělská vláda schválila milosti pro devět odsouzených katalánských politiků

Španělská vláda schválila udělení milostí pro devět katalánských politiků a aktivistů, kteří si ve vězení odpykávají dlouhé tresty kvůli uspořádání neústavního referenda o nezávislosti v roce 2017. Političtí lídři včetně bývalého místopředsedy regionální vlády a několika exministrů byli odsouzeni v roce 2019 k trestům od devíti do 13 let vězení za vzpouru, protože referendum vypsali navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů. Za mřížemi dosud strávili asi 2,5 roku.

O udělení milostí pro prominentní zastánce nezávislosti Katalánska hovořil v pondělí v Barceloně premiér Pedro Sánchez, pro kterého se podle agentury AP prosazení tohoto kontroverzního kroku může stát velmi riskantní politickou hrou. S milostmi totiž zásadně nesouhlasí zástupci pravicové opozice a dokonce ani někteří členové Sánchezových vládních socialistů. Menšinová vláda si ale chce naklonit poslance katalánských stran ve španělském parlamentu, které potřebuje ke schválení rozpočtu a dalších důležitých zákonů.

Milosti mohou vstoupit v platnost teprve poté, co je svým podpisem definitivně stvrdí král Felipe VI. a co je potvrdí nejvyšší soud. To se však považuje pouze za formalitu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Cena bitcoinu spadla pod 30 000 USD, je nejníže od konce ledna

Cena bitcoinu dnes pokračuje v poklesu a spadla až pod 30 000 USD. Je tak nejníže od konce ledna. Od maxima téměř 65 000 USD, kde se ocitla v dubnu, už cena této nejznámější kryptoměny klesla o více než 50 procent. Ukazují to záznamy na specializovaném webu CoinDesk.

Kolem 14:30 SELČ se cena bitcoinu pohybovala kolem 29 670 USD (637 600 Kč). Za posledních 24 hodin tak vykazovala pokles o 9,2 procenta.

V posledních dnech je cena bitcoinu i dalších kryptoměn pod sílícím tlakem úřadů několika zemí, hlavně čínských. Ty na konci minulého týdne zasáhly proti takzvaným těžařům kryptoměn a centrální banka vyzvala finanční instituce, aby přestaly poskytovat služby související s kryptoměnami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy