Soud uvalil vazbu na matku pohřešovaného čtyřletého chlapce z Kroměřížska

7. 9. 2018 15:00
Okresní soud v Kroměříži poslal do vazby matku čtyřletého chlapce z Kroměřížska, který je od června pohřešovaný. "Žena byla obviněna z ohrožování výchovy dítěte," řekla státní zástupkyně Jana Kranzová. V případě prokázání viny jí hrozí až pět let vězení. Chlapec je zřejmě u lidí, které matka zná, odmítá však říci, u koho dítě je. Policisté ženu zadrželi v úterý. Ve čtvrtek soud rozhodl o vazbě. "Důvodem je obava z opakování trestné činnosti. Jednání ženy je tak závažné, že hrozí recidiva, a vazbu tedy nebylo možné nahradit dohledem probačního úředníka nebo zákazem vycestování ze země," uvedl soudce Roman Kafka.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Isifa/Thinkstock
 

Právě se děje

před 2 minutami

Stovky lidí vyrazily za koupáním k Brněnské přehradě, na místě hrozí dopravní kolaps

U Brněnské přehrady kvůli velkému množství aut hrozí kolaps dopravy, lidé by měli využít k přepravě městské hromadné dopravy. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem. Podle něj strážníci museli řešit desítky dopravních přestupků.

Situace byla komplikovaná už v sobotu. "Kvůli silnému provozu doprava na některých místech úplně zkolabovala. Například v Hrázní ulici stála auta ve velmi dlouhé koloně a situaci komplikovala nevhodně odstavená vozidla po obou stranách silnice," uvedl Ghanem.

"Rádi bychom požádali návštěvníky celé rekreační oblasti, aby nejezdili autem a místo toho využili městskou hromadnou dopravu, která je doveze až k Přístavní ulici. V opačném případě je možné, že odpolede a v podvečer budou silnice u přehrady neúnosně přetížené," upozornil Ghanem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy