Policie pátrá v Bruzovicích na Frýdecko-Místecku po desetileté dívce

ČTK ČTK
24. 6. 2018 8:37
Frýdecko-Místečtí policisté pátrají od soboty po desetileté Štěpánce Anežce Hlavaté, kterou lidé naposledy viděli v sobotu okolo 13:00 v Bruzovicích na Frýdecko-Místecku. Domů se ale nevrátila a nepodala o sobě žádnou zprávu. ČTK o tom informoval policejní mluvčí Petr Směták.
Policie ilustrační foto
Policie ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Frýdek-Místek - Policisté pátrají od soboty po desetileté Štěpánce Anežce Hlavaté. Za jakých okolností se dítě ztratilo, zatím není jasné. Policie nyní prohledává okolí Bruzovic. Po dívce ale policie nepátrá poprvé. Podle informací ČTK se pohřešovala rovněž loni v březnu, kdy se nevrátila ze školy. Ještě týž den ale nezraněné dítě našli policisté.

Pohřešovaná je vysoká asi 145 centimetrů, má štíhlou postavu, dlouhé hnědé vlasy a hnědé oči. "Dívka na sobě měla tmavě modré tepláky, tmavé tříčtvrteční tričko a hnědé boty s bílou podrážkou a růžovými tkaničkami," uvedl Směták.

Jakékoliv informace k pohřešované dívce je možné hlásit na tísňové lince 158 nebo přímo policistům z Obvodního oddělení Nošovice na číslech 974 732 651 nebo 725 515 849.

Kriminalisté vyhlásili pátrání po dívce v kategorii Dítě v ohrožení, což je národní koordinační mechanismus pátrání po pohřešovaných dětech. Funguje jako systém včasného varování v případech, kdy může být v ohrožení život nebo zdraví pohřešovaného dítěte. Má především zrychlit pátrání a předávání informací.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Světové atletice vládnou trojskokanka Rojasová a tyčkař Duplantis

Nejlepšími světovými atlety roku 2020 se stali halová světová rekordmanka v trojskoku Yulimar Rojasová a světový rekordman ve skoku o tyči Armand Duplantis. Oba v tradiční anketě Světové atletiky triumfovali poprvé.

Pětadvacetiletá Venezuelanka Rojasová v únoru v Madridu posunula halový rekord na 15,43 metru, skočila tehdy o sedm centimetrů víc než Ruska Taťjana Lebeděvová v roce 2004. Na trůnu vystřídala americkou překážkářku Dalilah Muhammadovou a navázala na úspěch jiné trojskokanky Caterine Ibargüenové, která byla nejlepší světovou atletkou roku 2018.

Jednadvacetiletý Duplantis se stal nejmladším mužským vítězem této ankety, která se vyhlašuje od roku 1988. Švédský skokan v hale dvakrát posunul světový rekord až na 618 centimetrů. Venku pak překonal 615 cm a sebral Sergeji Bubkovi nejlepší výkon pod širým nebem. Vyhrál všech šestnáct závodů, do kterých letos nastoupil. V hlavní kategorii triumfoval dva roky po ocenění pro vycházející hvězdu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy