Exekutor přišel muži do bytu zabavit majetek, ten na něj vytáhl pistoli a začal střílet

ČTK ČTK
Aktualizováno 12. 1. 2016 17:11
Šestačtyřicetiletý muž ve středu dopoledne v Napajedlech na Zlínsku střílel ve svém bytě na exekutory. Nikdo nebyl zraněn. Poté, co exekutoři utekli, se pachatel zabarikádoval ve svém bytě. Na místo přijeli také pyrotechnici a psovod, z Brna přiletěla vrtulníkem zásahová jednotka. Policejnímu vyjednavači se pak podařilo od pachatele získat pistoli.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Napajedla (Zlínsko) - Šestačtyřicetiletý muž ve středu dopoledne v Napajedlech na Zlínsku střílel na exekutory. Nikdo nebyl zraněn. Pachatel byl zadržen, je držitelem zbrojního průkazu.

Událost se stala v jednom z napajedelských bytů. "Exekutorům se podařilo utéci a přivolat policii. Muž se poté v bytě zabarikádoval," uvedla krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Policie povolala do akce vyjednavače, na místo přijeli také pyrotechnici a psovod. Z Brna přiletěla vrtulníkem zásahová jednotka.

"Vyjednavač mluvil s mužem přes balkon sousedního bytu. Odvedl skvělou práci, muž mu přes balkon vydal zbraň a otevřel byt, poté jej policisté zadrželi," řekla Javorková, podle které byl celý zásah rychlý, trval asi hodinu. Policie nyní zjišťuje, zda muž střílel legálně drženou zbraní.

Muž je podezřelý z trestného činu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu s trestní sazbou do pěti let.

Řada obyvatel ocenila jednání vyjednavače i rychlý zásah policie, připomněla si také téměř rok starou událost, při které muž v Uherském Brodě zastřelil v restauraci osm lidí.

"Při dnešním zákroku jsme čerpali z poznatků a zkušeností, které jsme získali při zákroku v Uherském Brodě. Velký vliv na průběh tohoto zásahu měla i taktická cvičení, která proběhla na všech územních odborech v rámci Zlínského kraje v uplynulém roce. Dnešní zásah však nelze srovnávat s události v Uherském Brodě, a to jak z hlediska průběhu, tak následků," uvedla Javorková.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy