Exekutor přišel muži do bytu zabavit majetek, ten na něj vytáhl pistoli a začal střílet

ČTK ČTK
Aktualizováno 12. 1. 2016 17:11
Šestačtyřicetiletý muž ve středu dopoledne v Napajedlech na Zlínsku střílel ve svém bytě na exekutory. Nikdo nebyl zraněn. Poté, co exekutoři utekli, se pachatel zabarikádoval ve svém bytě. Na místo přijeli také pyrotechnici a psovod, z Brna přiletěla vrtulníkem zásahová jednotka. Policejnímu vyjednavači se pak podařilo od pachatele získat pistoli.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Napajedla (Zlínsko) - Šestačtyřicetiletý muž ve středu dopoledne v Napajedlech na Zlínsku střílel na exekutory. Nikdo nebyl zraněn. Pachatel byl zadržen, je držitelem zbrojního průkazu.

Událost se stala v jednom z napajedelských bytů. "Exekutorům se podařilo utéci a přivolat policii. Muž se poté v bytě zabarikádoval," uvedla krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Policie povolala do akce vyjednavače, na místo přijeli také pyrotechnici a psovod. Z Brna přiletěla vrtulníkem zásahová jednotka.

"Vyjednavač mluvil s mužem přes balkon sousedního bytu. Odvedl skvělou práci, muž mu přes balkon vydal zbraň a otevřel byt, poté jej policisté zadrželi," řekla Javorková, podle které byl celý zásah rychlý, trval asi hodinu. Policie nyní zjišťuje, zda muž střílel legálně drženou zbraní.

Muž je podezřelý z trestného činu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu s trestní sazbou do pěti let.

Řada obyvatel ocenila jednání vyjednavače i rychlý zásah policie, připomněla si také téměř rok starou událost, při které muž v Uherském Brodě zastřelil v restauraci osm lidí.

"Při dnešním zákroku jsme čerpali z poznatků a zkušeností, které jsme získali při zákroku v Uherském Brodě. Velký vliv na průběh tohoto zásahu měla i taktická cvičení, která proběhla na všech územních odborech v rámci Zlínského kraje v uplynulém roce. Dnešní zásah však nelze srovnávat s události v Uherském Brodě, a to jak z hlediska průběhu, tak následků," uvedla Javorková.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy