Muž lákal z partnerek peníze, pak je opustil a zmizel

ČTK ČTK
8. 11. 2013 14:59
Policie podezřelého dopadla v Jihlavě. Muž si tak přišel na více než milion korun
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Thinkstock

Praha - Policie zadržela jedenatřicetiletého muže, který se podle ní prostřednictvím internetu seznamoval s ženami a na některých z nich podvodně vylákal dohromady přes milion korun.

Peníze údajně žádal pod různými záminkami a všechny podvedené si kvůli muži, který jim sliboval společný život, vzaly úvěry v řádech několika stovek tisíc.

Po předání peněz ale podezřelého už nikdy neviděly, uvedla na policejním webu mluvčí Hana Jeřábková.

Podle ní se na policii obrátily desítky žen, které se s podezřelým v minulosti setkaly. Každá ho ale znala pod jiným jménem.

Podle zjištění pražských kriminalistů se muž dopouštěl uvedené činnosti na celém území Česka. Na schůzku s další "nic netušící mladou ženou" jel i ve středu do Jihlavy, kde ho ale policisté zadrželi a obvinili z podvodu.

V případě odsouzení mu hrozí až osm let vězení.

Policisté žádají další ženy, které podezřelý podvedl nebo se o to pokusil, aby se přihlásily.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

Další zprávy