Policie varuje před falešným lékařem, okrádá důchodkyně

ČTK ČTK
29. 10. 2013 11:09
Policisté evidují zatím dva případy, může jich být ale více.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Reuters

Nový Jičín - Falešný lékař okrádá důchodkyně v Novém Jičíně. Tamní policie už eviduje dva případy, kdy se vloudil do domácnosti seniorek.

Muž se vždy vydával za lékaře a léčitele a sliboval vyšetření. Místo toho ale důvěřivé ženy okradl o peníze nebo šperky. Informoval o tom mluvčí novojičínské policie Petr Gřes.

Podle něj je údajný podvodník a zloděj asi padesátiletý. Vysoký je zhruba 160 centimetrů. "Má světlé rovné vlasy a kulatý obličeje. Naposledy na sobě měl barevnou kostkovanou košili a černou koženou bundu," popsal mluvčí.

První případ policisté evidují ze 7. října. Tehdy hledaný muž oslovil šestasedmdesátiletou paní, které tvrdil, že byl lékařem jejího zemřelého manžela. Vloudil se jí do bytu s příslibem lékařského vyšetření a ukradl šperky a peníze.

Minulou sobotu, 26. října, oslovil zase dvaaosmdesátiletou ženu. Uvedl, že je lékař a léčitel, a nabídl jí lékařské vyšetření. "Také ona jemu věřila až do okamžiku, kdy zjistila, že je v bytě sama a bez peněz," řekl Gřes.

Policisté předpokládají, že obětí podvodníka se mohlo stát více důchodkyň, které však nekontaktovaly policii. Další okradené seniorky by se proto měly telefonicky obrátit na linku 158.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Mezi Břeclaví a Valticemi srazil vlak člověka, na místě zemřel

Osobní vlak v úseku mezi Břeclaví a Valticemi po poledni srazil člověka. Ten zemřel ještě před příjezdem záchranářů, zranění byla neslučitelná se životem, řekla ČTK jejich mluvčí Michaela Bothová. Provoz na trati bude podle webu Českých drah zastavený do 14:20. Nehodu na místě vyšetřují policisté. "Zatím je to příliš čerstvé, zjišťujeme totožnost," sdělil policejní mluvčí David Chaloupka. V úseku Břeclav - Valtice a zpět je nyní zavedena náhradní autobusová doprava.

Zdroj: ČTK
Další zprávy