V Teplicích se srazil trolejbus s autobusem, nejméně čtrnáct lidí je zraněných

Domácí Domácí
Aktualizováno 21. 7. 2016 19:31
Trolejbus s autobusem se srazil kolem čtvrté hodiny odpolední v Teplicích na křižovatce ulic Masarykova třída a Doubravská. "Trolejbus zezadu narazil do autobusu," řekla Aktuálně.cz mluvčí ústecké policie Šárka Poláčková. Mluvčí společnosti Arriva, která trolejbus vlastní, informaci potvrdil a vyjádřil nad srážkou lítost. Řidič trolejbusu utrpěl těžké zranění a vrtulník ho transportoval do nemocnice. Lehce zraněno v autobusu bylo 13 lidí. Sanitky převezly osm lidí do teplické nemocnice a šest lidí je v nemocnici ústecké. "Policisté na místě dopravu odklánějí na objízdné trasy," uvedla Poláčková. Příčinu srážky kriminalisté a drážní inspekce vyšetřují. Křižovatka již je plně průjezdná.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Teptrolej1, Wikimedia Commons
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy