reklama
 
 

Autobus vezl táborníky na výlet, kvůli vodě na silnici skončil na boku. Zranilo se 19 dětí

14. 7. 2016 10:59
Nehoda autobusu, který vezl 48 dětí na výlet, se ve čtvrtek dopoledne stala na silnici I/20 poblíž sjezdu na Tábor. Devatenáct dětí museli záchranáři ošetřit, zranění však byla jen lehčí. Řidič podle policistů nejspíše nezvládl jízdu kvůli vodě, která stála na vozovce. Místo nehody je průjezdné, ale tvoří se kolony a dopravu řídí policisté.

Písek - U Písku ve čtvrtek havaroval autobus s 48 dětmi, 19 z nich museli záchranáři ošetřit lehká zranění. Autobus mířil z dětského tábora na Strakonicku na výlet. Nehoda se stala na silnici I/20 poblíž sjezdu na Tábor. Podle policistů řidič patrně nezvládl situaci, kdy na silnici stála voda. "Autobus zůstal po nehodě ležet na boku," řekla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému.

Dopravce hned přistavil náhradní autobus, který by měl jet zpět do tábora. "Některé děti jsou však zřejmě v šoku a nechtějí už do autobusu nastoupit. Přistavili jsme proto naše dodávky a případně děti na tábor odvezeme," uvedla Matějů.

Podle policejní mluvčí Kamily Ingrišové Čuřínové vyšetřování příčin stále pokračuje. "Silnice je průjezdná, dopravu řídí policisté. Řidiči ale musejí počítat s mírným zpožděním, protože se tvoří kratší kolony," řekla.

autor: ČTK | 14. 7. 2016 10:59

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Jihočeský kraj

  reklama
  reklama
  reklama