Ústí nepřijme nové úředníky, rada změny zatím pozastavila

ČTK ČTK
13. 7. 2015 10:50
Vedení města se změnami počítá, chce je ale upravit a posunout jejich platnost.
Magistrát v Ústí nad Labem
Magistrát v Ústí nad Labem | Foto: Oficiální stránky Ústí nad Labem

Ústí nad Labem - Ústecká radnice zatím nepřijme dvě desítky nových úředníků. Plánovalo to bývalé vedení města v souvislosti s novou organizační strukturou magistrátu.

Platit měla od letošního října. Nové vedení města složené z nezařazených a Ústeckého fóra občanů (UFO) rozhodnutí svých předchůdců revokovalo, řekl v pondělí novinářům náměstek primátorky Jiří Madar (UFO). Změna organizační struktury se podle něj chystá, ale později.

Změny přehodnotíme

Vedení města podle Madara se změnami počítá, chce je ale upravit a posunout jejich platnost. "Organizační strukturu a její změny připravíme ve spolupráci s tajemníkem úřadu, který má nejlepší vhled, na kterých odborech je potřeba změny provést," řekl Madar.

Za nešťastné považuje i načasování změn podle představ bývalé koalice. "Způsobilo by to řadu problémů s přechodem úředníků pod jiné odbory, přečíslováním jednotlivých středisek i účetnictvím. Proto chceme změny od začátku příštího roku," vysvětlil Madar.

O tom, zda nové změny přinesou i zvýšení počtu úředníků, nechce vedení města zatím spekulovat.

Bývalé vedení plánovalo v souvislosti s novou strukturou zvýšení počtu úředníků o 20. Jejich platy by město stály zhruba osm milionů korun ročně. Podle představ bývalého vedení města měl vzniknout například právní odbor nebo odbor IT.

Většinou informační technologie dosud pro magistrát spravovala akciová společnost Metropolnet, jejímž vlastníkem je město. Plánované zvýšení počtu úředníků kritizovala opozice.

 

Právě se děje

Další zprávy