Severočeské vodárny povede muž spojený se špičkami ODS

Domácí ČTK Domácí, ČTK
25. 1. 2012 11:11
Nový ředitel Bronislav Špičák má blízko k Patriku Oulickému, "kmotrovi" tamní ODS
Foto: Aktuálně.cz

Teplice - Ředitelem Severočeské vodárenské společnosti (SVS) je od úterý Bronislav Špičák, člen ODS blízký Patriku Oulickému a dalším vlivným severočeským občanským demokratům.

SVS vlastní v Ústeckém a Libereckém kraji vodovody a kanalizace, na něž je napojena zhruba desetina domácností v Česku. Špičáka zvolilo do čela firmy v pondělí představenstvo a firma to oznámila na svých webových stránkách.

SVS vedl posledních osm let Miroslav Harciník, také člen ODS, za niž byl i náměstkem ústeckého primátora. Z ředitelské funkce odešel údajně na vlastní žádost, bližší důvody ale firma nechtěla uvést.

Akcionáři společnosti jsou města a obce obou regionů, a tak je ve vedení firmy hodně politiků. Značnou část z nich odchod Harciníka překvapil.

"Po souhlasném projednání v dozorčí radě 20. ledna 2012 byl (Špičák) jmenován na jednání představenstva dne 23. ledna 2012," uvádějí webové stránky SVS. Funkce se ujal v úterý.

Špičák ve firmě působí od roku 2010, kdy se stal ředitelem investičního odboru. "Vyšel z výběrového řízení jako nejvhodnější kandidát. Musí zajistit kontinuitu v řízení odboru, jehož aktivity se odvíjejí od odstraňování povodňových škod v regionu naší působnosti a přípravy investičního plánu pro příští rok," řekl tehdy o Špičákovi Harciník.

Před tím tři roky vedl jako předseda představenstva firmu Energetické a dopravní stavby (EDS), spoluvlastněnou mimo jiné Oulickým, bývalým senátorem Alexandrem Novákem a dalšími vlivnými lidmi ze zákulisí severočeské politiky.

V představenstvu se vystřídal s Vítem Mandíkem, který je dnes v řadách ČSSD primátorem Ústí nad Labem.

Oulického označil na začátku roku 2011 tehdejší ministr dopravy Vít Bárta (VV) za jednoho z "kmotrů", kteří řídí chomutovskou správu Ředitelství silnic a dálnic.

I když se v politice příliš neangažuje, v roce 2008 byl po krajských volbách ve vyjednávacím týmu ODS, stejně jako Novák a další spolumajitel EDS Daniel Ježek.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Jaškin zakončil KHL na druhém místě produktivity i mezi střelci

Český útočník Dmitrij Jaškin z Dynama Moskva zakončil základní část KHL jako druhý nejproduktivnější hráč i druhý nejlepší střelec soutěže. V dnešním posledním zápase na ledě Dinama Minsk dal jeden gól, hostům to však na výhru nestačilo a prohráli 3:4.

Jaškin v 17. minutě zvyšoval na 3:1, ale Dynamo Moskva náskok neudrželo a po třech inkasovaných brankách ve druhé třetině prohrálo. Český útočník díky gólu uzavřel základní část s bilancí 31 branek a 32 přihrávek a udržel druhé místo v kanadském bodování i v tabulce střelců.

V produktivitě zaostal o dva body za spoluhráčem Vadimem Šipačovem (17+48) a před Kirillem Kaprizovem z CSKA Moskva (33+29) udržel o bod druhé místo. Mezi střelci šestadvacetiletý Jaškin, kterého s Dynamem čeká v prvním kole play off Spartak Moskva, nestačil pouze na Kaprizova.

před 1 hodinou

Proces o vydání Assange do USA přerušen, pokračovat bude v květnu

Po čtyřech dnech líčení dnes soud v Londýně přerušil ostře sledovaný proces kolem žádosti Spojených států o vydání zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange. Znovu se bude záležitostí zabývat od 18. května, informovala agentura AFP. Právníci se přou například o to, zda by Assangeova extradice porušovala příslušnou britsko-americkou dohodu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy