Jak se Patrik Oulický nažral a úředního šimla sežral

Jak se Patrik Oulický nažral a úředního šimla sežral
Úřady ale konaly, pan Oulický spolupracuje, pokutu platit nemusí. Na první pohled to ale vypadá, že černé stavby stojí dál. To je fotka z února 2011.
Tohle bylo opevnění před dvěma lety - černá stavba.
Tak to vypadalo letos v únoru.
Stromy nemají listy, tak stavba vypadá opravdu monumentálně. Zdi jsou šedé či dokonce bílé.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
7. 11. 2011 10:59

Moravany - Patrik Oulický je významný muž ODS. Měl patálie s úřady, jelikož stavěl v chráněné krajinné oblasti České středohoří, a to bez stavebního povolení. Vše se ale vyřešilo. Městský stavební úřad mu povolení dodatečně udělil a vlivný podnikatel tak nemusí navzdory dřívějším rozhodnutím nic ze své rezidence v Moravanech bourat, ani platit pokutu.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Korea a KLDR znovu obnovily přerušené "horké linky"

Soul a Pchjongjang obnovily "horké linky", přerušené před rokem. Oznámily to dnes tiskové agentury s odvoláním na komuniké z kanceláře jihokorejského prezidenta Mun Če-ina. Obnovení komunikačních kanálů od dnešního rána ohlásila také Severní Korea.

Severní Korea loni v červnu veškeré oficiální vojenské a politické komunikační kanály přerušila, což vysvětlila jako reakci na činnost jihokorejských aktivistů, kteří na sever posílali letáky kritizující severokorejského vůdce Kim Čong-una za porušování lidských práv a za jaderný zbrojní program.

Pchjongjang tehdy oznámil, že se svým jižním sousedem přeruší komunikační spojení, a následně zničil styčný úřad obou korejských států v pohraničním městě Kesong na území KLDR. Ten byl ustanoven před třemi lety a byl považován za první krok ke zřízení velvyslanectví a k těsnější spolupráci obou korejských států.

Zdroj: ČTK
Další zprávy