reklama
 
 

Obžalovaný úředník dostal padáka a málem i 300 tisíc

6. 9. 2011 13:19
Kušnierz definitivně přišel o post ředitele Úřadu regionální rady Severozápad

Ústí nad Labem - Obžalovaný Petr Kušnierz, kterého policie viní z podílu na zneužití peněz z evropských fondů, definitivně skončil v křesle ředitele Úřadu regionální rady Severozápad.

Podle informací Aktuálně.cz měl však nadto dostat tučné odchodné ve výši pětiměsíčního platu. Tedy zhruba 300 tisíc korun.

"Jeden politik navrhoval doložku, která by se s ním vypořádala lepším způsobem než zákoník práce," potvrdil Aktuálně.cz Jakub Pánik, člen výboru regionální rady, který o odvolání rozhodl.

Na tom, jaké odchodné dostane, se politici nakonec nedohodli. "Materiál nebyl odsouhlasen," prohlásil Pánik. O odchodném tak definitivně rozhodne až ředitel úřadu.

Na odstupné má nárok, shodují se politici

Kušnierz však musí post opustit až šest měsíců poté, co začala policie rozplétat kauzu údajného zneužití evropských dotací, do které je podle kriminalistů zapleten.

Doposud byl na neplaceném volnu. V současné době je ve vazbě a čeká na soud.

Náměstek ústecké hejtmanky Pavel Kouda řekl, že Kušnierz nějaké odstupné dostane.

Kolik obžalovaný úředník nakonec získá, bude však podle poslance a předsedy regionální rady Jiřího Šulce na řediteli úřadu.

"Když dostane výpověď, dostane tři platy, může zůstat i řadovým zaměstnancem nebo může být ukončen pracovní poměr dohodou. Takže nedostane vůbec nic," prohlásil pro Aktuálně.cz Šulc.

Podle mluvčího Vojtěcha Krumpa bude úřad o způsobu rozvázání pracovního poměru a případném vyrovnání s Kušnierzem jednat.

Poslanec: Odvolat ředitele dříve nebylo nutné

Podle dostupných informací hrozí Kušnierzovi v současné době pět až dvanáct let vězení. Údajně na smyšlených projektech připravil regionální radu společně s komplici o desítky milionů korun.  

"Dokud byl jen vyšetřován, nebyly potvrzeny žádné údaje o jeho činnosti. I když byl teď obžalován, tak pro nás presumpce neviny platí, ale přeci jenom je to veřejná funkce," zdůvodnil Šulc, proč navrhl až teď odvolání Kušnierze.

Oba se přitom znají řadu let. Kušnierz byl i Šulcovým poslaneckým asistentem.

Jméno nového ředitele by mělo být známo po konci října, kdy má skončit výběrové řízení. Úřad dočasně vede Jiří Červinka.

autor: Radek Nohl | 6. 9. 2011 13:19

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Ústecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama