Na Chomutovsku hořel panelák, hasiči evakuovali 90 lidí

ČTK ČTK
17. 12. 2011 18:05
Jirkovská radnice jim poskytla náhradní ubytování
Možnou příčinou požáru by mohly být problémy s elektřinou
Možnou příčinou požáru by mohly být problémy s elektřinou | Foto: HZS Ústeckého kraje

Jirkov (Chomutovsko) - V Jirkově na Chomutovsku hořel v noci panelový dům. Hasiči museli evakuovat přes 90 lidí, hořelo ve stoupačkách a lepenka na střeše domu.

Požár byl nahlášen kolem 03:20 ráno, hasiči jej podle jejich krajského mluvčího Lukáše Marvana uhasili kolem 11:30. Část evakuovaných se už mohlo vrátit domů.

K požáru v ulici 5. května vyjelo 13 hasičských jednotek. "Hasiči na místě zjistili, že hoří ve stoupačkách bytových jader od šestého patra ke střeše osmipatrového domu. Na střeše hořela lepenková krytina," vysvětlil Marvan.

Prohlédněte si fotografie z požáru:

Hasiči nejprve evakuovali asi 30 lidí ze vchodu, ve kterém hořelo, později museli své byty opustit i obyvatelé dalších dvou vedlejších vchodů. Celkem muselo odejít přes 90 lidí. "Ve spolupráci s Městskou policií jim obec poskytla náhradní ubytování," dodal mluvčí.

Před dvěma dny vypadl v domě proud

V současné době se podle mluvčího města Luboše Mizuna nájemníci vchodu, který požárem zasažen nebyl, vracejí zpět do svých domovů. Obyvatelé vchodu, kde začalo hořet, zatím musí zůstat mimo své domovy.

"Jednáme o volných kapacitách s městským ústavem sociálních služeb, který zřizuje město, ale i s dalšími subjekty. Chomutovský hotel Partyzán ubytuje jednu rodinu na týden, obrátíme se na další ubytovací zařízení, například místní hotel Kavalír. Předpokládáme, že většina evakuovaných lidí najde útočiště u příbuzných," řekl starosta města Radek Štejnar.

Příčina požáru se zjišťuje. Podle Deníku místní spekulují o tom, že příčinou požáru mohly být problémy s elektřinou. "Je to tak dva dny, kdy nám na několik hodin vypadl proud. Někdo se na to měl přijet podívat, ale nevím, jak to dopadlo," řekla jedna z nájemnic. 

 

Právě se děje

Další zprávy