Ústecký kraj

30. 9. 2020 10:55

Další hromadný úhyn ryb. V nádrži na Mostecku se zřejmě propadlo dno

V nádrži Farského v Horním Jiřetíně na Mostecku hromadně uhynuly stovky až tisíce kilogramů ryb. V nádrži se zřejmě propadlo dno do bývalé podzemní šachty po těžbě uhlí. Hladina klesla o několik centimetrů, voda je zakalená došeda až dobíla a je silně cítit po sirovodíku. Na místě platí dočasný zákaz rybolovu.

"Dneska tam pracují pánové a stále se snaží zachránit část ryb a zbytek se likviduje, bude se muset odvézt do kafilerie," uvedl Jan Skalský, mluvčí Českého rybářského svazu, Severočeského územního svazu. Škody zatím nelze vyčíslit, uhynulé ryby jsou pravděpodobně i na dně nádrže.

Zdroj: ČTK
11. 8. 2020 11:08

Čtrnáct let za vraždu mladíka ve Varnsdorfu. Vrah není schizofrenik, rozhodli znalci

Za vraždu mladíka z Varnsdorfu stráví dvaadvacetiletý Jiří Nosek 14 let ve vězení. Následně půjde do zabezpečovací detence, potvrdil v úterý odvolací pražský vrchní soud. Muž svého známého bodl o Velikonocích 2017 do břicha, mladík na místě vykrvácel. Znalci původně označili Noska za schizofrenika. Další posudek ale s diagnózou nesouhlasil, muž podle něj trpí pouze poruchou osobnosti. Za vraždu je odpovědný.

"S ohledem na okolnosti je uložení čtrnáctiletého trestu na místě," uvedl předseda senátu Michal Hodoušek. Podle něj je trest přísnější než obvykle, ale není nezákonný. Muži přitížilo zejména to, že vraždu spáchal bez výraznějšího motivu. Znalecký posudek pak označil Noska za velmi nebezpečného člověka, jehož náprava bude obtížná. Soud mu proto ponechal i následně uloženou detenci. "Trpí těžkou disociální poruchou," dodal soudce.

Zdroj: ČTK
7. 7. 2020 17:28

Na Mostecku při srážce osobního a nákladního auta zemřeli dva lidé, jeden je těžce zraněný

Po srážce osobního a nákladního auta na silnici I/15 nedaleko Mostu zemřeli v úterý odpoledne dva lidé a další je těžce zraněný, řekla mluvčí krajské policie Šárka Poláčková. Okolnosti nehody policisté vyšetřují, silnice je kvůli nehodě uzavřená.

Nehoda se stala krátce před 16:00 u obce Patokryje na Mostecku, když osobní vůz přejel do protisměru, kde se srazil s nákladním. Dva lidé z osobního auta byli na místě mrtví. Dalšího člověka, který jel podle Poláčkové také v tomto osobním autě, musel s těžkými zraněními přepravit vrtulník do nemocnice.

Zdroj: ČTK
27. 6. 2020 20:29

Hasiči v Ústeckém kraji kvůli dešťům na několika místech odčerpávali vodu

Hasiči dnes kvůli prudkému dešti čerpali vodu na několika místech v Ústeckém kraji. V Ústí nad Labem byla zatopená silnice v Drážďanské ulici pod viaduktem a na křižovatce v Opletalově ulici. V Povrlech na Ústecku vnikla voda do stavebnin. V Litoměřicích v Mrázově ulici spadl strom na auto. Na twitterovém účtu o tom informoval mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

Podle meteorologů by se na území regionu mělo postupně vyjasňovat. Další přeháňky a lokální bouřky předpovídají na neděli.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 27. 6. 2020 16:52

V Kadani hořel byt, hasiči evakuovali osmnáct lidí

V Prunéřové, místní části města Kadaň na Chomutovsku, bylo v sobotu evakuováno 18 lidí kvůli požáru bytu. Několik osob se nadýchalo kouře, odvezla je záchranná zdravotnická služba do nemocnic. Pro jednoho člověka byl vyslán vrtulník. Na twitterovém účtu o tom informoval v 16:00 mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan s tím, že požár hasiči zlikvidovali.

Kvůli počtu zasahujících jednotek byl vyhlášen druhý stupeň poplachu, uvedl v půl třetí odpoledne Marvan.

Zdroj: ČTK
26. 6. 2020 7:47

Místopředsedkyně krajského soudu v Ústí je obžalovaná za řízení v opilosti

Místopředsedkyni Krajského soudu v Ústí nad Labem Markétu Lehkou obžaloval státní zástupce za řízení v opilosti. Hrozí ji až rok vězení. V pátek o tom informovala v severočeské příloze Mladá fronta Dnes. Lehká se hájí tím, že si vzala léky. Lehká loni v prosinci nadýchala 1,8 promile. Dozorující žalobce Otakar Zahradník deníku řekl, že podal obžalobu k mosteckému okresnímu soudu na soudkyni pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky. "Obviněná vinu popírá, je však usvědčována důkazy," uvedl Zahradník.

Předsedkyně krajského soudu Lenka Ceplová už dříve listu řekla, že událost vrhá špatné světlo na celou severočeskou justici. Soudkyni požádala, aby rezignovala na funkci, ta to odmítla.

Zdroj: ČTK
25. 6. 2020 13:11

V Děčíně se rozpadla koalice, hnutí Náš Děčín vypovědělo smlouvu

V Děčíně se dnes rozpadla vládnoucí koalice. Spolupráci s ANO ukončilo hnutí Náš Děčín. V zastupitelstvu o 27 členech měla koalice těsnou většinu 14 hlasů. Koalici tvořilo doposud ANO, Náš Děčín a ČSSD.

K rozpadu koalice vedly podle radních neshody mezi jednotlivými členy. "Dostali jsme se pod tlak, čelili jsme vydírání," uvedl zastupitel Petr Toncar (Náš Děčín). Němeček řekl, že se neplnily dané dohody.

Primátor přiznal, že radní nebyli schopni se domluvit. "Situace je neúnosná. Nutné je odvolání náměstka pro územní a investiční rozvoj Rašky," uvedl primátor, který vyčetl hnutí Náš Děčín, že prosazovalo investice do sportu.

Zdroj: ČTK
15. 6. 2020 9:40

Dvě lékařky čelí kárnému řízení. Pacienta dvakrát odmítly, když se vrátil potřetí, zemřel

Dvě lékařky ústecké nemocnice čelí disciplinárnímu řízení v souvislosti s úmrtím pacienta. Pokud se prokáže jejich vina, hrozí jim důtka, pokuta či vyloučení z České lékařské komory. Trestný čin nespáchaly. Uvedl to server irozhlas.cz

Případ se stal v březnu 2018. Pětasedmdesátiletý Ital jel dvakrát během jednoho dne do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Stěžoval si na silný tlak na hrudi a mravenčení v ruce, později se přidala celková slabost a neschopnost polknout. Lékařky ho ale pokaždé poslaly domů s tím, že jeho zdravotní stav není vážný. Jenže jeho stav se dál prudce zhoršoval, a když jel týž den do nemocnice potřetí, pár hodin na to zemřel.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 8. 6. 2020 16:21

Státní zástupce obžaloval 27 lidí v kauze rozdělování dotací z ROP Severozápad

Vrchní státní zastupitelství v Praze podalo v případu ROP Severozápad obžalobu na 27 lidí. Viní je hlavně z ovlivňování rozdělování evropských dotací. Podle obžaloby bylo 22 z obviněných členy organizované zločinecké skupiny. Server Seznam Zprávy uvedl, že před soudem stanou politici včetně dvou bývalých hejtmanů, úředníci a vlivní podnikatelé.

Případ se týká rozdělování evropských dotací v Ústeckém a Karlovarském kraji. Obžalobu podal státní zástupce v pátek. "Převážně pro trestnou činnost spočívající v sofistikovaném ovlivňování hodnotícího procesu výběru projektů soutěžících o dotace Regionálního operačního programu NUTS II Severozápad a doprovodnou trestnou činnost," sdělil žalobce Tomáš Minx.

Zdroj: ČTK