Jedno z nejkrásnějších měst proletělo komínem. Od pádu posledního domu je to 34 let

Jedno z nejkrásnějších měst proletělo komínem. Od pádu posledního domu je to 34 let
V šedesátých letech se definitivně rozhodlo o zbourání jednoho z nejkrásnějších českých měst - královského města Most. Pohled na ocelárny z úbočí Širokého vrchu kolem roku 1960.
Tak to vypadá dnes - po více než padesáti letech. (Foto z roku 2016)
Vznik města se připisuje rodu Hrabišiců ve dvanáctém století. Takto to vypadalo v roce 1909.
Hrabání se stalo po slavné, osm set let trvající historii městu nakonec osudným. Pohled z Hněvína.
Foto: fotoarchiv Oblastního muzea v Mostě
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
Aktualizováno 13. 4. 2021 15:40
Dne 26. března 1964 vydala československá vláda nařízení o likvidaci královského města Most. V dubnu 1987 mohly demoliční čety slavnostně ohlásit hotovo - odstřelily poslední dům. V repríze vám nabízíme fotogalerii Ludvíka Hradilka připravenou k 30. výročí zbourání Mostu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

V zatopeném lomu na Bruntálsku v neděli zemřel jednašedesátiletý potápěč

V zatopeném lomu ve Svobodných Heřmanicích na Bruntálsku v neděli odpoledne zemřel jednašedesátiletý potápěč. Jeho kolegové ho našli ve vodě bez známek života a záchranáři se ho marně pokoušeli oživit. Sdělil to mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 35 minutami

Noční nehoda uzavřela dálnici D1 za Prahou, dva řidiči jsou těžce zranění

Nehoda s těžkým zraněním uzavřela v noci na pondělí dálnici D1 za Prahou. Řidiči více než dvě hodiny neprojeli směrem do Brna za sjezdem na Říčany a museli uzavřený úsek objíždět. Na místě zasahovali záchranáři i i další složky integrovaného záchranného systému. Po 5:30 byl na dálnici provoz obnoven, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Nehoda se stala kolem 3:00 na 12,5. kilometru směrem na Brno. Havarovala dvě osobní auta."Dva řidiči, ročníky 1981 a 1975, byli s těžkým zraněním letecky transportováni do pražských nemocnic," uvedla Richterová. V okolí nehody se nad ránem vytvořily kolony. Příčinu a okolnosti střetu obou vozů policisté vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy