Za dva dny v kraji shořely kombajny za 11 milionů

ČTK ČTK
28. 7. 2012 14:05
Příčinou požárů byla technická závada. Ve čtvrtek shořel stroj na poli u Jenče u Prahy
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Pražský hasičský záchranný sbor

Praha - Středočeští hasiči za uplynulé dva dny zasahovali u pěti hořících kombajnů. Ve čtvrtek v noci shořel na poli u Jenče u Prahy kombajn za šest milionů korun, v pátek oheň na strojích napáchal škody za pět milionů

Příčinou požárů byla technická závada, řekla v sobotu mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

Ve čtvrtek ve 22:45 zachvátil oheň kombajn Claas 586 přímo na poli u Jenče nedaleko Prahy. Hasiči jej museli částečně rozebrat a dohasit, což se jim podařilo půl hodiny po půlnoci. Požár zavinila závada na na rozvodu hydraulického oleje, uvedla mluvčí.

O den později ve stejnou dobu nahlásil požár kombajnu jeho majitel u obce Tehov v okrese Praha-východ. Stroj začal hořet na silnici také kvůli technické závadě a hrozilo nebezpečí zapálení nedalekého lesa. Silnice musela být uzavřena.

Práci hasičů komplikoval náklad řepného semene v kombajnu, kvůli vyteklým provozním kapalinám bylo rozhodnuto o sanaci zasažené zeminy. Škodu na stroji odhadl majitel na čtyři miliony korun, hasiči zachránili lištu taženou za strojem.

V pátek v poledne hasiči zasahovali také u hořícího kombajnu u obce Římovice na Benešovsku, kde škoda dosáhla čtvrt milionu. Stejná škoda byla stanovena i v Předboji na Praze-východ, kde večer kombajn hořel přímo ve vsi. Nakonec půlmilionové ztráty způsobil večerní požár kombajnu na poli u Lešan na Rakovnicku.

Hasičům se při zásazích v pátek podařilo uchránit hodnoty za téměř 15,5 milionu korun, dodala Kostková.

 

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy