V Tursku u Prahy hořel sklad s bateriemi, kouř byl vidět kilometry daleko

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 16. 7. 2019 18:50
V Tursku u Prahy přes osm hodin hořely sklady, v nichž byly akumulátory. Oheň hasiči dostali po 18:00 pod kontrolu. Škoda podle majitele dosahuje 5,5 milionu korun, informovala mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. Požár podle policie vznikl pravděpodobně od zkratu na jedné z baterií při manipulaci. Nikdo nebyl zraněn.
Požár haly v Tursku. | Video: Tomáš Severa

Požár v bývalých zemědělských halách, které slouží jako sklady různých firem, vznikl kolem 10:00. Při zásahu hasiči vyhlásili i třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř možných. Na místě zasahovalo několik desítek hasičů, jejich počet se nyní bude postupně snižovat, část ale zatím zůstane na místě kvůli dohledu na požářiště.

Ve skladu o rozloze asi 2000 metrů čtverečních byly akumulátory z drobných spotřebičů a další elektroniky. Pavel Toulec, jednatel společnosti Agrivep, která haly vlastní, řekl, že neví, co může být příčinou požáru. Podle něj ale haly slouží pouze jako sklady, žádná výroba zde není.

Obec Tursko doporučila obyvatelům, aby kvůli požáru nevětrali. Podle referentky místního obecního úřadu Ivany Válkové šlo o doporučení obce bez ohledu na měření škodlivin v ovzduší. Podle Kerekové na místo přijela i chemická laboratoř, která měřila emise unikající do ovzduší.

V době vzniku požáru bylo v hale osm lidí, všichni stihli odejít, nikdo nebyl zraněn. Z haly se ozývaly výbuchy, vybuchovaly hořící baterie. Exploze se ozývaly již od začátku požáru. Hasiči před 14:00 vyklízeli dvůr před halou, kde je podle Kerekové směsný odpad, který oheň nezasáhl. Vyklizením dvora chtějí získat lepší přístup do haly.

Poblíž Turska také hořelo pole, s požárem hal ale oheň nesouvisel. I v tomto případě už je oheň pod kontrolou, uvedli hasiči.

Požár haly v Tursku je vidět až z pražské Pankráce.
Požár haly v Tursku je vidět až z pražské Pankráce. | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 50 minutami

Severovýchod Kanady zápasí s prudkou zimní bouří, pomáhají dvě stovky vojáků

Do provincie Nový Foundland na severovýchodě Kanady v neděli vláda vyslala dvě stovky vojáků, kteří mají pomoci místním obyvatelům zvládnout prudký nápor zimní bouře. Oznámil to ministr obrany Harjit Sajjan. Spolu s vojáky směřují do oblasti nákladní letouny a vrtulníky.

Správní středisko provincie St. John's zasypalo 75 centimetrů sněhu a situaci komplikuje vítr o síle až 130 kilometrů v hodině. Mnoho silnic je kvůli kalamitě neprůjezdných, v provincii byl vyhlášen stav nouze. Pomoc armády se v příštích dnech zvýší, do regionu zamíří další vojáci, řekl ministr Sajjan.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Účastníci berlínské konference se dohodli na dodržování embarga v Libyi

Účastníci konference o Libyi se v neděli dohodli na dodržování stávajícího zbrojního embarga a jeho lepší kontrole. Zavázali se také, že ukončí vojenskou podporu znesvářených stran. Na tiskové konferenci po skončení konference to uvedli generální tajemník OSN António Guterres německá kancléřka Angela Merkelová, která schůzku na nejvyšší úrovni svolala.

"Nemůžu dostatečně zdůraznit, že neexistuje žádné vojenské řešení konfliktu v Libyi, na tom se shodli všichni účastníci konference," řekl Guterres. "A dnes se také všichni účastníci této konference zavázali do tohoto ozbrojeného konfliktu nebo vnitřních záležitostí Libye nezasahovat," poznamenal.

"Můžu potvrdit, že všichni jsou zajedno, že chceme respektovat zbrojní embargo, a že bude také více kontrolováno než v minulosti," uvedla zase Merkelová, podle níž je důležité, aby závěry konference nyní potvrdila také Rada bezpečnosti OSN.

Berlínského jednání se zúčastnili mimo jiné ruský prezident Vladimir Putin, francouzský prezident Emmanuel Macron nebo americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy