U Hlavence spadl dvoumístný vrtulník, cestující přežili

ČTK ČTK
Aktualizováno 20. 6. 2014 11:20
Vrtulník se zřítil na pole, zraněné vyprošťovali hasiči.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Hlavenec (u Prahy) - U Hlavence nedaleko Prahy spadl v pátek ráno malý dvoumístný vrtulník. Hasiči vyprošťovali dva cestující, předali je záchranářům, řekla mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

Zdravotníci cestující odvezli s podezřením na poranění páteře do pražských nemocnic, jeden skončil na Vinohradech a druhý v Motole. "Dva muži z vrtulníku byli po celou dobu při vědomí a komunikující, ale stěžovali si na bolest zad," uvedla mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Událost se stala před devátou ráno poblíž mladoboleslavské rychlostní silnice R10. "Pilotovi se v podstatě podařilo nouzově přistát na poli," sdělila policejní mluvčí Markéta Johnová.

Z vrtulníku po pádu neunikalo palivo ani nehořel, příčinu nehody vyšetřovatelé zjišťují. "Případ si pravděpodobně převezme letecká inspekce," dodala Johnová.

Podle neoficiálních informací vrtulník soukromé firmy letěl údajně z Roudnice nad Labem. Měl namířeno na vrtulníkovou a leteckou show do Hradce Králové.

Podobná nehoda se nedávno stala u obce Sulice poblíž Prahy, kde havaroval malý vrtulník se čtyřmi cestujícími. Stroj značky Robinson spadl z malé výšky, nikomu se nic nestalo.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Barcelona kvůli pandemii odložila prezidentské volby

FC Barcelona musela kvůli koronavirové pandemii odložit volby nového prezidenta, jež měly být 24. ledna. V termínu se nemohou uskutečnit kvůli v současnosti platnému omezení pohybu osob v Katalánsku.

Barcelona proto požádala vládu autonomního společenství, aby se mohly volby uskutečnit poštou. Katalánská vláda tuto možnost prověřuje. Nový termín voleb nebyl určen.

Jeden z nejslavnějších klubů světa je bez řádného prezidenta od konce října loňského roku, kdy odstoupil Josep Bartomeu. Barcelonu vede jako prozatímní šéf Carles Tusquets, jenž se voleb účastnit nebude.

Kandidáty na prezidentskou funkci jsou Joan Laporta, Víctor Font a Toni Freixa. Za favorita je považován bývalý šéf Barcelony z let 2003-2010 Laporta, který slíbil, že udělá maximum pro udržení klubové ikony Lionela Messiho, jemuž v červnu vyprší smlouva.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Polská vláda chce zabránit Facebooku a Twitteru v mazání obsahu a uživatelských účtů

Polské ministerstvo spravedlnosti v pátek oznámilo, že připravuje nový zákon, který by měl omezit moc sociálních sítí jako jsou Facebook a Twitter mazat obsah příspěvků a zavírat účty. Podle chystaného zákona by tak směly činit jen v případě, že by obsah porušoval polské zákony, upozornila agentura AFP. Experti podle opozičního tisku mají pochyby, zda by nový polský zákon mohl být něčím více než jen politickým gestem.

Chystaný zákon o svobodě slova na internetu počítá podle listu Gazeta Wyborcza se vznikem rady, která by mohla nařídit sociálním médiím obnovit odstraněný obsah, pokud je v souladu s polskými zákony. Mohla by také udělovat pokuty sahající od 50 000 po 50 milionů zlotých (asi od 288 000 po 288 milionů Kč), uvedl před novináři ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro. Pět členů rady by volili poslanci třípětinovou většinou na šest let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy