reklama
 
 

Policie po drogové razii na Kolínsku stíhá už 17 lidí

25. 11. 2013 14:11
V pondělí kriminalisté obvinili další dva lidi z drogové scény v Pečkách.

Pečky (Kolínsko) - Policisté zabývající se drogovou scénou v Pečkách na Kolínsku obvinili další dva lidi. Sedmatřicetiletou ženu a šestačtyřicetiletého muže, na něž byl už dříve vydán příkaz k zatčení, zadrželi v Kolíně. Oba jsou podle kriminalistů prodejci drog.

Celkově tak speciální policejní tým stíhá kvůli drogám v Pečkách 17 lidí, z toho devět vazebně, řekla mluvčí středočeské policie Štěpánka Zatloukalová.

V Pečkách, jež bývají označovány za město dealerů a narkomanů, i na dalších místech Česka nedávno kriminalisté z týmu Stylus zasahovali proti prodejcům pervitinu. Zadrželi 19 lidí, z toho 13 obvinili.

Při akci s krycím názvem Lahar zajistili také tři varny, půl kilogramu pervitinu, menší množství heroinu, hašiše a marihuany, ale i dvě nelegálně držené zbraně, odcizená auta a peníze.

K původním 13 obviněným postupně přibyli další čtyři včetně dvou čerstvě zatčených. "Souhlas se zadržením byl vydán na šestačtyřicetiletého muže a sedmatřicetiletou ženu již před samotnou akcí Lahar. Obě osoby však zmizely a při samotné akci zadrženy nebyly," uvedla Zatloukalová.

Muž se podle ní pohyboval po celé republice a detektivové ho dopadli ve vlaku při příjezdu z Moravy do Kolína. Vyšetřují ho na svobodě. Ženu, která je stíhána vazebně, policisté zadrželi také v Kolíně.

V současnosti je podle Zatloukalové ve vazbě celkem devět lidí - dvě ženy a sedm mužů. Předpokládá se, že počet obviněných dál poroste.

Pečky patří ve středních Čechách k nejproblematičtějším oblastem z hlediska drog. Kromě pervitinu se tam hodně prodává i heroin. Starosta Peček Milan Urban (ODS) protidrogové razie vítá. Podobné akce by podle něj bylo potřeba dělat každý týden.

autor: ČTK | 25. 11. 2013 14:11

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Středočeský kraj

  reklama
  reklama
  reklama