Policie po drogové razii na Kolínsku stíhá už 17 lidí

ČTK ČTK
25. 11. 2013 14:11
V pondělí kriminalisté obvinili další dva lidi z drogové scény v Pečkách.
Foto: Vojtěch Marek

Pečky (Kolínsko) - Policisté zabývající se drogovou scénou v Pečkách na Kolínsku obvinili další dva lidi. Sedmatřicetiletou ženu a šestačtyřicetiletého muže, na něž byl už dříve vydán příkaz k zatčení, zadrželi v Kolíně. Oba jsou podle kriminalistů prodejci drog.

Celkově tak speciální policejní tým stíhá kvůli drogám v Pečkách 17 lidí, z toho devět vazebně, řekla mluvčí středočeské policie Štěpánka Zatloukalová.

V Pečkách, jež bývají označovány za město dealerů a narkomanů, i na dalších místech Česka nedávno kriminalisté z týmu Stylus zasahovali proti prodejcům pervitinu. Zadrželi 19 lidí, z toho 13 obvinili.

Při akci s krycím názvem Lahar zajistili také tři varny, půl kilogramu pervitinu, menší množství heroinu, hašiše a marihuany, ale i dvě nelegálně držené zbraně, odcizená auta a peníze.

K původním 13 obviněným postupně přibyli další čtyři včetně dvou čerstvě zatčených. "Souhlas se zadržením byl vydán na šestačtyřicetiletého muže a sedmatřicetiletou ženu již před samotnou akcí Lahar. Obě osoby však zmizely a při samotné akci zadrženy nebyly," uvedla Zatloukalová.

Muž se podle ní pohyboval po celé republice a detektivové ho dopadli ve vlaku při příjezdu z Moravy do Kolína. Vyšetřují ho na svobodě. Ženu, která je stíhána vazebně, policisté zadrželi také v Kolíně.

V současnosti je podle Zatloukalové ve vazbě celkem devět lidí - dvě ženy a sedm mužů. Předpokládá se, že počet obviněných dál poroste.

Pečky patří ve středních Čechách k nejproblematičtějším oblastem z hlediska drog. Kromě pervitinu se tam hodně prodává i heroin. Starosta Peček Milan Urban (ODS) protidrogové razie vítá. Podobné akce by podle něj bylo potřeba dělat každý týden.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy