Policie po drogové razii na Kolínsku stíhá už 17 lidí

ČTK ČTK
25. 11. 2013 14:11
V pondělí kriminalisté obvinili další dva lidi z drogové scény v Pečkách.
Foto: Vojtěch Marek

Pečky (Kolínsko) - Policisté zabývající se drogovou scénou v Pečkách na Kolínsku obvinili další dva lidi. Sedmatřicetiletou ženu a šestačtyřicetiletého muže, na něž byl už dříve vydán příkaz k zatčení, zadrželi v Kolíně. Oba jsou podle kriminalistů prodejci drog.

Celkově tak speciální policejní tým stíhá kvůli drogám v Pečkách 17 lidí, z toho devět vazebně, řekla mluvčí středočeské policie Štěpánka Zatloukalová.

V Pečkách, jež bývají označovány za město dealerů a narkomanů, i na dalších místech Česka nedávno kriminalisté z týmu Stylus zasahovali proti prodejcům pervitinu. Zadrželi 19 lidí, z toho 13 obvinili.

Při akci s krycím názvem Lahar zajistili také tři varny, půl kilogramu pervitinu, menší množství heroinu, hašiše a marihuany, ale i dvě nelegálně držené zbraně, odcizená auta a peníze.

K původním 13 obviněným postupně přibyli další čtyři včetně dvou čerstvě zatčených. "Souhlas se zadržením byl vydán na šestačtyřicetiletého muže a sedmatřicetiletou ženu již před samotnou akcí Lahar. Obě osoby však zmizely a při samotné akci zadrženy nebyly," uvedla Zatloukalová.

Muž se podle ní pohyboval po celé republice a detektivové ho dopadli ve vlaku při příjezdu z Moravy do Kolína. Vyšetřují ho na svobodě. Ženu, která je stíhána vazebně, policisté zadrželi také v Kolíně.

V současnosti je podle Zatloukalové ve vazbě celkem devět lidí - dvě ženy a sedm mužů. Předpokládá se, že počet obviněných dál poroste.

Pečky patří ve středních Čechách k nejproblematičtějším oblastem z hlediska drog. Kromě pervitinu se tam hodně prodává i heroin. Starosta Peček Milan Urban (ODS) protidrogové razie vítá. Podobné akce by podle něj bylo potřeba dělat každý týden.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Britská vláda dává poslancům tři dny na přijetí zákona o brexitu

Za tři dny plánuje britská vláda v dolní komoře parlamentu prosadit prováděcí zákon k dohodě o brexitu. V pondělí to potvrdil Jacob Rees-Mogg, který za kabinet premiéra Borise Johnsona dojednává agendu Dolní sněmovny. Poprvé prý budou o návrhu zákona poslanci hlasovat v úterý, do pátku jej mají předat horní komoře parlamentu.Přijetí zákona je nutnou podmínkou pro ratifikaci dohody o podmínkách britského odchodu z EU. Opatření musí mimo jiné vysvětlit, jak bude Británie splácet unii dojednané vyrovnání finančních závazků, nebo jak bude fungovat mechanismus pro zachování volného režimu na irské hranici.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Praha vypsala nový tendr na novoroční videomapping. Nabídla, že zajistí bezpečnost

Pražský magistrát vypsal nové výběrové řízení na organizátora promítání na budovy, které by mělo nahradit novoroční ohňostroj. Do prvního výběrového řízení se přihlásil jen jeden zájemce, který nesplnil podmínky. Oproti prvnímu tendru magistrát odstranil z podmínek povinnost zajistit bezpečnost akce, kterou si vezme na starost město. "Zakázku jsme zjednodušili a očekáváme, že se do ní přihlásí více uchazečů," uvedl mluvčí Prahy Vít Hofman. Maximální částka, kterou je město ochotné za atrakci zaplatit, zůstala dva miliony korun. Zájemci mohou nabídky podávat do 6. listopadu, ihned poté by měla zasednout výběrová komise a pokud někdo uspěje, smlouva by podle mluvčího měla být uzavřena v polovině listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy