Na hlavním nádraží policie postřelila agresivního muže

ČTK ČTK
19. 11. 2013 22:20
Mladík byl pod vlivem alkoholu nebo drog, zranil prodavačku.
Foto: Vojtěch Marek

Praha - Ve vestibulu pražského hlavního nádraží v úterý večer policie postřelila osmnáctiletého muže, který napadal a zranil obsluhu kiosku. Mladík utrpěl poranění ruky a břicha. ČTK to řekla pražská policejní mluvčí.

K potyčce mezi prodavačkami a zákazníkem byli policisté přivoláni krátce po 18:00. Spoře oděný mladík podle mluvčí jednu z prodavaček napadal a po druhé házel skleněné lahve s alkoholem. Jedna z žen krvácela z obličeje. "Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu nebo nějaké omamné a psychotropní látky. Na výzvy policistů nereagoval a nakonec svoji agresi obrátil i proti hlídce," popsala mluvčí.

Mladík podle ní nereagoval na výzvy policistů, aby s napadáním lidí skončil. "Jeden z policistů po předchozí marné výzvě použil proti útočníkovi služební zbraň a jedním výstřelem ho zneškodnil," uvedla. V péči záchranářů skončil mladík i jedna z prodavaček kiosku.

Místo střelby prověřovali kriminalisté, balistik a pracovníci odboru vnitřní kontroly. S využitím svědků a záznamů z kamer se bude mimo jiné zjišťovat oprávněnost použití služební zbraně, doplnila mluvčí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Polský prezident Duda řekl, že navrhne mírnější znění protipotratového zákona

Polský prezident Andrzej Duda navrhne parlamentu mírnější znění nového návrhu protipotratového zákona, který se má zpřísnit po verdiktu ústavního soudu. Ten rozhodl, že přerušení těhotenství v případě poškození plodu odporuje ústavě, podle Dudy by ale měly mít na interrupci právo ženy, jejichž nenarozené dítě má závažné vývojové vady.

Duda se snahou o mírnější postup v případě interrupcí odchýlil od stanoviska konzervativního vedení katolické země. Prezident chce prosadit, aby ženy mohly podstoupit potrat v případě, kdy lékařská vyšetření ukážou tak závažné poškození plodu, že by se dítě narodí mrtvé nebo zemře krátce po porodu. "Doufám, že v této věci nastane politický konsensus," uvedl Duda.

Minulý týden ústavní soud, složený převážně ze soudců nominovaných vládnoucí stranou Právo a spravedlnost (PiS), shledal, že přerušení těhotenství z důvodu poškození plodu odporuje ústavě. Na tyto případy podle statistik připadalo 98 procent legálních potratů v minulých letech. Povoleny zůstávají interrupce v případě ohrožení života či zdraví matky, anebo pokud je těhotenství důsledkem znásilnění či incestu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy