Na hlavním nádraží policie postřelila agresivního muže

ČTK ČTK
19. 11. 2013 22:20
Mladík byl pod vlivem alkoholu nebo drog, zranil prodavačku.
Foto: Vojtěch Marek

Praha - Ve vestibulu pražského hlavního nádraží v úterý večer policie postřelila osmnáctiletého muže, který napadal a zranil obsluhu kiosku. Mladík utrpěl poranění ruky a břicha. ČTK to řekla pražská policejní mluvčí.

K potyčce mezi prodavačkami a zákazníkem byli policisté přivoláni krátce po 18:00. Spoře oděný mladík podle mluvčí jednu z prodavaček napadal a po druhé házel skleněné lahve s alkoholem. Jedna z žen krvácela z obličeje. "Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu nebo nějaké omamné a psychotropní látky. Na výzvy policistů nereagoval a nakonec svoji agresi obrátil i proti hlídce," popsala mluvčí.

Mladík podle ní nereagoval na výzvy policistů, aby s napadáním lidí skončil. "Jeden z policistů po předchozí marné výzvě použil proti útočníkovi služební zbraň a jedním výstřelem ho zneškodnil," uvedla. V péči záchranářů skončil mladík i jedna z prodavaček kiosku.

Místo střelby prověřovali kriminalisté, balistik a pracovníci odboru vnitřní kontroly. S využitím svědků a záznamů z kamer se bude mimo jiné zjišťovat oprávněnost použití služební zbraně, doplnila mluvčí.

 

Právě se děje

Další zprávy