Na Kolínsku usmrtil rychlík devětasedmdesátiletého muže, o sebevraždu se pokusil už poněkolikáté

ČTK ČTK
Aktualizováno 24. 11. 2017 19:13
Nedaleko zastávky Velký Osek na železniční trati mezi Prahou a Kolínem v pátek odpoledne srazil rychlík člověka, který na místě podlehl těžkým zraněním. Policisté na místě zjistili, že devětasedmdesátiletý muž spáchal sebevraždu, přičemž už v minulosti se několikrát pokusil vzít si život. Vlaky v úseku nehody jezdily odklonem přes Kolín, některé nevyjely vůbec či nabraly zpoždění. Mezi Velkým Osekem a Libicí nad Cidlinou fungovala kyvadlová autobusová doprava. "Srážka se stala asi 150 metrů od železniční zastávky Velký Osek. Sražená osoba byla na místě mrtvá," řekla středočeská policejní mluvčí Michaela Nováková. Cestující z rychlíku byli evakuováni a pokračovali v cestě jiným vlakem.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČD
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V pražské Modřanské ulici hoří hala, chemici hasičů doporučili obyvatelům Braníka, Kamýka a Modřan nevětrat. Požár zastavil auta i tramvaje

V pražské Modřanské ulici hoří hala, chemici hasičů doporučili obyvatelům Braníka, Kamýku a Modřan nevětrat. Požár zastavil automobilovou i tramvajovou dopravu. Vyplývá to z vyjádření pražských hasičů na twitteru a webu pražského dopravního podniku. Pražská zdravotnická záchranná služba uvedla, že nemá informace o zraněných.

Hoří zděný objekt, z ohně stoupá hustý černý kouř, vyplývá z fotografií a videí zveřejněných hasiči. "Plameny nemáme zatím zcela pod kontrolou," uvedli hasiči kolem 06:30. Zasahují profesionální i dobrovolné jednotky hasičů. "Na místě máme i chemiky, vydali doporučení pro obyvatele Braníka, Kamýka a Modřan, aby nevětrali. Měříme koncentrace škodlivin v ovzduší," dodali.

Záchranáři k požáru preventivně vyslali také speciální vůz Atego. "Prozatím nemáme informace o zraněných a vyčkáváme," uvedla záchranná služba na twitteru.

Hasiči uvedli, že zásah blokuje dopravu a spolupracují s policií. Zhruba od 05:50 je v Modřanské ulici zastaven provoz tramvajových linek 2, 3, 17, 21, uvedl dopravní podnik na webu. Tramvaje ve směru z centra končí v zastávce Dvorce, v úseku Levského - Dvorce jezdí náhradní autobusová doprava.

Zdroj: ČTK
Další zprávy