Na benzince vybuchl plyn, těžce popálil muže

ČTK ČTK
9. 6. 2011 11:26
Další dva lidé byli lehce zraněni, příčinou byla nedbalost
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Líbeznice (Mělnicko) - Výbuch plynu na čerpací stanici v Libeznicích na Mělnicku ráno těžce zranil muže, jenž tankoval LPG.

Má popálený obličej. Další dva lidé byli zraněni lehce.

"Podle hasičů byla příčinou nedbalost," uvedla mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

Neštěstí se odehrálo před sedmou hodinou, při přečerpávání LPG do nákladního automobilu Iveco uniklo malé množství, které pak vybuchlo.

Muž, který do vozidla plyn tankoval, utrpěl popáleniny v obličeji. Letěl pro něj vrtulník, který nakonec nebyl potřeba. Na popáleninové centrum do pražské nemocnice na Vinohradech byl převezen sanitkou.

Ze stojanu se valil hustý dým

"Další dva lehce zranění nechali záchranáři po ošetření na místě," sdělila mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková.

Na benzince zasahovaly tři jednotky hasičů z Mělníka, Neratovic a Mladé Boleslavi. "Když přijeli hasiči na místo, stojan čerpací stanice již nehořel, jen se z něj valil hustý dým. Stojan byl ožehnutý," uvedla Kostková.

Hasiči uzavřeli tlakové nádrže plynu. Při měření plynu v okolí žádný únik nezjistili.

Podle vyšetřovatele může za výbuch nedbalost muže, jenž tankoval. "Šlo o statickou elektřinu," doplnila mluvčí. Neupřesnila ale, jakou chybu muž udělal.

Policie prověřuje, zda došlo k závadě na čerpací pistoli nebo autě, do kterého se čerpalo. Údajně šlo o vozidlo na opravu asfaltových povrchů.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Hurikán Humberto zesílil na třetí stupeň a blíží se k Bermudám. Ostrovy přijaly řadu opatření

Hurikán Humberto zesílil na třetí stupeň z pěti a doprovází ho nyní vítr o rychlosti až 185 kilometrů za hodinu. Podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) se nachází asi 655 kilometrů západně od Bermud, které by měl podle současné předpovědi okrajově zasáhnout. Při pouze drobné změně současné trasy by však mohl na ostrovy udeřit přímo, informovala agentura AP.

Ministr Bermud pro národní bezpečnost sdělil agentuře Reuters, že se v poledne místního času (17:00 SELČ) na ostrovech uzavřou školy, vládní budovy a přestanou plout trajekty. O několik hodin později rovněž přestane jezdit hromadná doprava. Meteorologové očekávají až deset centimetrů srážek, prudký vítr a silné vlnobití. 

Na pobřeží Texaského zálivu mezitím udeřila tropická bouře Imelda, která má v příštích dnech na některých místech jihovýchodního Texasu a jihozápadní Louisiany přinést až 46 centimetrů srážek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy