reklama
 
 

Na benzince vybuchl plyn, těžce popálil muže

9. 6. 2011 11:26
Další dva lidé byli lehce zraněni, příčinou byla nedbalost

Líbeznice (Mělnicko) - Výbuch plynu na čerpací stanici v Libeznicích na Mělnicku ráno těžce zranil muže, jenž tankoval LPG.

Má popálený obličej. Další dva lidé byli zraněni lehce.

"Podle hasičů byla příčinou nedbalost," uvedla mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

Neštěstí se odehrálo před sedmou hodinou, při přečerpávání LPG do nákladního automobilu Iveco uniklo malé množství, které pak vybuchlo.

Muž, který do vozidla plyn tankoval, utrpěl popáleniny v obličeji. Letěl pro něj vrtulník, který nakonec nebyl potřeba. Na popáleninové centrum do pražské nemocnice na Vinohradech byl převezen sanitkou.

Ze stojanu se valil hustý dým

"Další dva lehce zranění nechali záchranáři po ošetření na místě," sdělila mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková.

Na benzince zasahovaly tři jednotky hasičů z Mělníka, Neratovic a Mladé Boleslavi. "Když přijeli hasiči na místo, stojan čerpací stanice již nehořel, jen se z něj valil hustý dým. Stojan byl ožehnutý," uvedla Kostková.

Hasiči uzavřeli tlakové nádrže plynu. Při měření plynu v okolí žádný únik nezjistili.

Podle vyšetřovatele může za výbuch nedbalost muže, jenž tankoval. "Šlo o statickou elektřinu," doplnila mluvčí. Neupřesnila ale, jakou chybu muž udělal.

Policie prověřuje, zda došlo k závadě na čerpací pistoli nebo autě, do kterého se čerpalo. Údajně šlo o vozidlo na opravu asfaltových povrchů.

autor: ČTK | 9. 6. 2011 11:26

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Středočeský kraj

  reklama
  reklama
  reklama