Muž, který pobodal a postřelil exmanželku, si odsedí ve vězení 18 let

ČTK ČTK
16. 3. 2016 13:14
Vrchní soud v Praze rozhodl, že Jiří Werner si za pokus o vraždu bývalé manželky odpyká 18 let. Podle vyšetřovatelů se Werner pokusil ženu zabít ve chvíli, kdy šla ráno do práce. Ženu čtyřikrát postřelil nelegálně drženou zbraní a třináctkrát bodl nožem. Napadená útok přežila, utrpěla však těžká zranění, po kterých je upoutána na invalidní vozík. Soud ženě přiznal přes 80 tisíc za ušlý zisk a 800 tisíc korun za nemajetkovou újmu. Další peníze může po odsouzeném muži vymáhat soudně.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Praha - Za pokus o brutální vraždu bývalé manželky si Jiří Werner odpyká 18 let ve vězení. Muž si podle rozsudku na ženu počkal na ulici v Kladně, pak ji čtyřikrát postřelil nelegálně drženou zbraní a třináctkrát bodl nožem.

Středeční verdikt pražského vrchního soud je pravomocný. Proti rozhodnutí lze podat pouze mimořádný opravný prostředek, a to dovolání k Nejvyššímu soudu, které však nemá odkladný účinek.

Případ se stal loni v dubnu. Podle vyšetřovatelů se Werner pokusil ženu usmrtit ve chvíli, kdy šla ráno do práce. Žena útok přežila, utrpěla však těžká zranění, po kterých je upoutána na invalidní vozík.

Vrchní soud se ve středu zabýval Wernerovým odvoláním. Jeho advokát zejména zpochybňoval věrohodnost a výpovědi svědků, na jejichž základě byl odsouzen. Soudu navrhoval, aby byl zproštěn obžaloby, protože jeho vina nebyla dostatečně prokázána.

Najal jsem si vrahy

Šestačtyřicetiletý Werner celou dobu obvinění odmítal a tvrdil, že někdejší partnerku postřelila a pobodala dvojice mužů, s nimiž se domluvil, že vyřeší jeho rodinné starosti. Ve výpovědích uváděl, že s nimi ráno přijel k bydlišti bývalé ženy, kterou jim měl jen ukázat. Muži ale vyskákali z auta a ženu postřelili, pobodali a utekli.

"Najatí" muži však při svědecké výpovědi před soudem odmítli, že byli na místě. Policie také po nich nenašla žádné stopy a očití svědci útoku viděli pouze obžalovaného. Werner také uváděl, že je kauza v podstatě mstou bývalé manželky a tchýně, které ho chtěly připravit o majetek.

Vrchní soud odvolání zamítl jako nedůvodné a potvrdil původní výši trestu. Podle předsedy odvolacího trestního senátu Jiřího Lněničky soud při procesu nepochybil a správně vyhodnotil důkazy, které Wernera usvědčily. Ani uložený trest podle soudu nebyl příliš přísný. "Obžalovaný předložil bizarní verzi, o které snad ani nemohl myslet, že jí soud uvěří," zdůraznil Lněnička.

Zraněná žena se připojila k trestnímu řízení s požadavkem na zhruba 11 milionů korun, ve kterém je zahrnuto bolestné, nemajetková újma či ušlý zisk. Soud ji původně odkázal na civilní žalobu.

Odvolací soud ale toto rozhodnutí částečně změnil. Ženě přiznal přes 80 tisíc za ušlý zisk a 800 tisíc korun za nemajetkovou újmu. Další peníze může po odsouzeném muži vymáhat soudně.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy