Muž pobodal expartnerku v mateřské školce. Policie útok vyšetřuje jako pokus o vraždu

ČTK ČTK
27. 2. 2016 10:20
K napadení došlo v pátek odpoledne v jedné ze školek ve Frýdku-Místku. Podle policejní mluvčí nesměřoval útok proti žádným dětem. Pobodaná žena je v nemocnici.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Thinkstock

Frýdek-Místek - Napadení sedmatřicetileté ženy v mateřské škole ve Frýdku-Místku policie vyšetřuje jako pokus o vraždu. Útočníkem byl stejně starý bývalý partner ženy, policie ho zadržela. 

Podle policejní mluvčí Zlatuše Viačkové nesměřoval útok proti žádným dětem. Pobodaná žena je v nemocnici.

"Útok byl zaměřen pouze na ženu, která si v inkriminovanou dobu vyzvedávala dítě. K incidentu došlo v pátek v odpoledních hodinách, krátce před uzavřením mateřské školy," uvedla Viačková. Žádné další děti podle ní už v té době ve školce nebyly.

Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl uvedl, že sedmatřicetiletá žena utrpěla mnohočetná bodnořezná poranění na více částech těla. Během zásahu záchranářů podle něj byla ve vážném stavu, ale při vědomí a se zdravotníky komunikovala.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Da Vinciho výstavu v Louvru navštívilo přes milion lidí

Více než milion lidí vidělo velkou výstavu, kterou u příležitosti 500. výročí úmrtí Leonarda da Vinciho uspořádalo pařížské muzeum Louvre. Na poslední podobnou retrospektivu, kterou instituce předloni věnovala francouzskému malíři Eugénovi Delacroixovi, přišlo zhruba o polovinu lidí méně, píše agentura AFP. "Je skvělé, že 500 let po smrti malíř italské renesance nadále tak fascinuje širokou veřejnost," konstatuje ředitel muzea Louvre Jean-Luc Martinez. Podle něj k návštěvnickému rekordu přispělo i to, že Louvre několikrát prodloužil otevírací hodiny do noci. Ty poslední tři byl vstup dokonce zdarma.

Zdroj: AFP/ČTK
Další zprávy