Muž pobodal expartnerku v mateřské školce. Policie útok vyšetřuje jako pokus o vraždu

ČTK ČTK
27. 2. 2016 10:20
K napadení došlo v pátek odpoledne v jedné ze školek ve Frýdku-Místku. Podle policejní mluvčí nesměřoval útok proti žádným dětem. Pobodaná žena je v nemocnici.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Thinkstock

Frýdek-Místek - Napadení sedmatřicetileté ženy v mateřské škole ve Frýdku-Místku policie vyšetřuje jako pokus o vraždu. Útočníkem byl stejně starý bývalý partner ženy, policie ho zadržela. 

Podle policejní mluvčí Zlatuše Viačkové nesměřoval útok proti žádným dětem. Pobodaná žena je v nemocnici.

"Útok byl zaměřen pouze na ženu, která si v inkriminovanou dobu vyzvedávala dítě. K incidentu došlo v pátek v odpoledních hodinách, krátce před uzavřením mateřské školy," uvedla Viačková. Žádné další děti podle ní už v té době ve školce nebyly.

Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl uvedl, že sedmatřicetiletá žena utrpěla mnohočetná bodnořezná poranění na více částech těla. Během zásahu záchranářů podle něj byla ve vážném stavu, ale při vědomí a se zdravotníky komunikovala.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Severní Korea přivítala, že skončil Trumpův poradce Bolton

Hlavní severokorejský jaderný vyjednávač Kim Mjong-kil přivítal rezignaci bezpečnostního poradce Bílého domu Johna Boltona, který v minulosti kritizoval severokorejské vedení za porušování lidských práv a vyzýval ke změně režimu v KLDR. Bolton odešel z funkce na žádost amerického prezidenta Donalda Trumpa. Severokorejský vyjednávač ocenil také středeční Trumpovo vyjádření, že by při rozhovorech s KLDR mohl uplatnit "novou metodu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy