Převrácený kamion blokuje D1 u Bravantic na Novojičínsku, policisté dopravu odklání

ČTK ČTK
Aktualizováno 23. 7. 2019 15:24
Nehoda polského kamionu znesnadňuje průjezd po dálnici D1 u Bravantic na Novojičínsku. Krátce před 15:00 byla na 342. kilometru ve směru na Ostravu dálnice zcela uzavřena. Důvodem je vyprošťování nákladního vozidla. V opačném směru je dálnice stále průjezdná, ale jen po zpevněné krajnici. Omezení v dopravě bude dlouhodobější a přesně ho nelze odhadnout. Policisté odklání dopravu směrem na Klimkovice.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: DaLiu / Shutterstock.com

Řidič kamionu, který se převrátil u sjezdu na Bílovec, nebyl zraněn a podle mluvčí nebyl pod vlivem alkoholu či návykových látek. Příčina nehody se vyšetřuje. "Kamion převrácený přes středová svodidla zasahuje do obou jízdních pruhů v obou směrech," uvedla policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Podle ní nelze odhadnout, jak dlouho bude nehoda průjezd po dálnici komplikovat. Kamion je totiž naložený cihlami, materiál je nejprve nutné přeložit a kamion pak bude vyprošťovat těžká technika. Policisté vyzývají řidiče, aby respektovali jejich pokyny a místem projížděli velmi opatrně.

"Hasiči řídili v místě nehody dopravu a zachytávali únik nafty z kamionu do náhradních nádob. Na silnici uniklo před jejich příjezdem zhruba deset litrů nafty, kterou zasypali nasákavým sorbentem a před odjezdem na základnu jej uklidili. Havarovaný kamion vyprostí a postaví na kola soukromá firma," popsal mluvčí hasičů Petr Kůdela.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Nizozemsku vjelo auto na zahrádku kavárny, šest lidí je zraněných

Šest lidí ve středu utrpělo zranění, když ve městě Gennep na východě Nizozemska vjelo auto na zahrádku kavárny. Proč se tak stalo, není jasné, uvedla nizozemská agentura ANP. Poranění pěti lidí je lehké, šestý člověk byl převezen do nemocnice. Případ vyšetřuje policie, která řidiče auta zadržela. Podle místních médií není vyloučené, že nějakou roli při této nehodě mohly sehrát drogy. Město Gennep leží u hranice s Německem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy