Převrácený kamion blokuje D1 u Bravantic na Novojičínsku, policisté dopravu odklání

ČTK ČTK
Aktualizováno 23. 7. 2019 15:24
Nehoda polského kamionu znesnadňuje průjezd po dálnici D1 u Bravantic na Novojičínsku. Krátce před 15:00 byla na 342. kilometru ve směru na Ostravu dálnice zcela uzavřena. Důvodem je vyprošťování nákladního vozidla. V opačném směru je dálnice stále průjezdná, ale jen po zpevněné krajnici. Omezení v dopravě bude dlouhodobější a přesně ho nelze odhadnout. Policisté odklání dopravu směrem na Klimkovice.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: DaLiu / Shutterstock.com

Řidič kamionu, který se převrátil u sjezdu na Bílovec, nebyl zraněn a podle mluvčí nebyl pod vlivem alkoholu či návykových látek. Příčina nehody se vyšetřuje. "Kamion převrácený přes středová svodidla zasahuje do obou jízdních pruhů v obou směrech," uvedla policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Podle ní nelze odhadnout, jak dlouho bude nehoda průjezd po dálnici komplikovat. Kamion je totiž naložený cihlami, materiál je nejprve nutné přeložit a kamion pak bude vyprošťovat těžká technika. Policisté vyzývají řidiče, aby respektovali jejich pokyny a místem projížděli velmi opatrně.

"Hasiči řídili v místě nehody dopravu a zachytávali únik nafty z kamionu do náhradních nádob. Na silnici uniklo před jejich příjezdem zhruba deset litrů nafty, kterou zasypali nasákavým sorbentem a před odjezdem na základnu jej uklidili. Havarovaný kamion vyprostí a postaví na kola soukromá firma," popsal mluvčí hasičů Petr Kůdela.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy