Převrácený kamion na dvě hodiny uzavřel dálnici D1 u Ostrovačic

ČTK ČTK
Aktualizováno 14. 7. 2019 10:18
Dálnice D1 ve směru na Prahu byla dnes ráno asi dvě hodiny uzavřená mezi Ostrovačicemi a Devíti kříži po nehodě kamionu. Nikdo se nezranil. Kamion však ležel na boku, specializovaná firma jej musela vyprostit. V místě se tvořily kolony.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Twitter HZS JMK

Nehoda se stala kolem páté hodiny ráno na 173. kilometru dálnice u Javůrku na Brněnsku. Dálnice byla přibližně do 7:30 průjezdná jedním pruhem. Policie ji zavřela až později kvůli odstraňování kamionu, který ležel na boku a vytékala z něj nafta.

Hasiči naftu zachycovali a přečerpávali do sudů. Poté místo předali policii a specializované firmě a následovalo dvouhodinové uzavření dálnice kvůli odstraňování škod.

Řidiči sjížděli z dálnice na exitu 178. Objízdná trasa vedla po silnici 602 přes Ostrovačice, Říčany a Domašov. Na D1 se řidiči vraceli na exitu 168 Devět křížů.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Chci, aby bylo Česko lídrem v inovacích, řekl Babiš v New Yorku

Česká republika chce být zemí budoucnosti a stát se tím, kdo v inovacích udává tón. V New Yorku to na fóru Concordia Summit, které se koná jako doprovodná akce k Valnému shromáždění OSN, prohlásil český premiér Andrej Babiš. "Jako jedna z nejvíce industrializovaných zemí v Evropě se musíme soustředit na inovace, abychom zajistili naši konkurenceschopnost," řekl Babiš. Zmínil, že národní strategie je založena na devíti tematických pilířích od podpory prostředí, které umožní vznik nových podniků, přes podporu vzdělání a výzkumu po digitalizaci a technologický rozvoj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy