reklama
 
 

Z metra Nevystoupíme, vzkazují Pražané odborářům

14. 6. 2011 13:55
Cestující se chystají stávkovat od středeční noci tím, že nevystoupí ve stanici Dejvická

Praha - Nespokojení cestující, kteří nesouhlasí se zastavením pražské dopravy během čtvrteční stávky, připravují vlastní protestní akci.

Pod heslem NEVYSTOUPÍME, NEVYSTOUPÍME A NEVYSTOUPÍME!!! vyzývají prostřednictvím sociální sítě Facebook ke stávce cestujících.

"My, zákazníci Dopravního podniku hl. m. Prahy, nesouhlasíme s omezením předplacených služeb. Proti tomuto omezení budeme protestovat formou stávky cestujících: Nevystoupíme ve stanici Dejvická," stojí ve výzvě.

Sraz účastníků by se měl uskutečnit ve středu o půl dvanácté v noci ve stanici Můstek. Podle pokynů by lidé neměli zapomenout na platnou jízdenku, občerstvení a osvětlení. Vítány jsou i hudební nástroje.

Metro, stejně jako autobusy a tramvaje, chtějí odbory zastavit na 24 hodin. Vedení dopravního podniku doufá, že by mohlo jezdit aspoň jako o víkendu. Spoléhá na to, že se do stávky nezapojí zdaleka všichni řidiči.

"Máme připraveny zálohy, strojvedoucí a zaměstnance, kteří budou v mezích možností normálně fungovat," řekl ředitel dopravního podniku Martin Dvořák. V jakém rozsahu bude provoz zajištěn, ale neřekl.

autor: Kateřina Šmídová | 14. 6. 2011 13:55

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama