Z metra Nevystoupíme, vzkazují Pražané odborářům

Kateřina Šmídová
14. 6. 2011 13:55
Cestující se chystají stávkovat od středeční noci tím, že nevystoupí ve stanici Dejvická
Metro se má na 24 hodin zastavit.
Metro se má na 24 hodin zastavit. | Foto: Michal Štůsek

Praha - Nespokojení cestující, kteří nesouhlasí se zastavením pražské dopravy během čtvrteční stávky, připravují vlastní protestní akci.

Pod heslem NEVYSTOUPÍME, NEVYSTOUPÍME A NEVYSTOUPÍME!!! vyzývají prostřednictvím sociální sítě Facebook ke stávce cestujících.

"My, zákazníci Dopravního podniku hl. m. Prahy, nesouhlasíme s omezením předplacených služeb. Proti tomuto omezení budeme protestovat formou stávky cestujících: Nevystoupíme ve stanici Dejvická," stojí ve výzvě.

Sraz účastníků by se měl uskutečnit ve středu o půl dvanácté v noci ve stanici Můstek. Podle pokynů by lidé neměli zapomenout na platnou jízdenku, občerstvení a osvětlení. Vítány jsou i hudební nástroje.

Metro, stejně jako autobusy a tramvaje, chtějí odbory zastavit na 24 hodin. Vedení dopravního podniku doufá, že by mohlo jezdit aspoň jako o víkendu. Spoléhá na to, že se do stávky nezapojí zdaleka všichni řidiči.

"Máme připraveny zálohy, strojvedoucí a zaměstnance, kteří budou v mezích možností normálně fungovat," řekl ředitel dopravního podniku Martin Dvořák. V jakém rozsahu bude provoz zajištěn, ale neřekl.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy