reklama
 
 

Pojede metro ve čtvrtek? Nezaručuji, říká ředitel DPP

13. 6. 2011 6:15
Ředitel Dvořák: Teprve až jednání s odbory rozhodnou, jestli na Prahu čeká kolaps

Praha - Stávka odborářů v dopravě nebude v pondělí, ale ve čtvrtek.

Pro Prahu však i nadále zůstává nezodpovězena klíčová otázka - pojede metro?

Ostatní řidiči pražské MHD, kteří stávkovat nebudou, totiž kvůli plánovaným blokádám hlavních silničních tepen budou mít zřejmě problém vůbec projet.

"Nedá se to v žádném případě zaručit," řekl v neděli v rozhovoru s Aktuálně.cz ředitel Dopravního podniku Martin Dvořák.

Jestli metro pojede, se podle něj rozhodne až v následujících dnech, kdy bude jednat s odboráři.

Aktuálně.cz: Je podle vás čtvrteční stávka již podle zákona?

Bude záležet na tom, co nám odboráři ohlásí. Není to jen o tom říct, kdy bude. Podle názoru našich právníků a já jsem se jim to snažil vysvětlit, je potřeba říct, které části firmy budou fungovat, jakým způsobem atd. To je to, na čem jsme měli největší rozpor. De facto nechtěli říct vůbec nic. Pouze nám sdělili, že stávka bude po 10. červnu. Takhle ale prostě zákon nehovoří.

A.cz: Mají se tedy Pražané připravit na kolaps v dopravě?

Já se toho nechci obávat. Spíše chci doufat, že se lidé nenechají strhnout k hloupostem.

A.cz: Metro ve čtvrtek pojede, nebo ne?

To se určitě nedá prohlásit. Nedá se to v žádném případě ani zaručit. Rozhodne, jestli bude taková vůle při jednání s našimi odbory.

A.cz: Byla to vlastně pro dopravní podnik dobrá zpráva, že se stávka odložila? Nebo spíše nová komplikace?

Není to dobrá ani špatná zpráva. Je to jen konstatování faktu. Díky těm pár dnům si myslím, že bude větší prostor udělat lepší přípravy. Bude také větší prostor jednat s rozumnými zaměstnanci o tom, jakou formou stávku provedou. Je nutné se oprostit od nějakých emocionálních příběhů, protože jak poslouchám klíčové odborové bosse dopravního podniku i svazu, tak si myslím, že úplně ztratili rozum.

A.cz: V pátek už jste měli nasmlouvaných zhruba 20 autobusů. Změnil se tento počet přes víkend a bude tomu ve čtvrtek jinak?

Tohle je opravdu marginální bod. Bylo to jen jedno z opatření. Nebylo ani sekundární, spíše terciální. My převážíme tolik lidí, používáme tolik autobusů, že kdybychom využili všechny nezávislé dopravce v Čechách dohromady, tak nám to ani zdaleka nepokryje naši potřebu.

autor: Radek Nohl | 13. 6. 2011 6:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama