Půl kila pervitinu za noc. Policie odhalila drogový gang, laboratoř měl i na jachtě

ČTK ČTK
3. 6. 2021 13:41
Policie koncem května dopadla gang šesti lidí, kteří vyráběli a prodávali pervitin v Praze a také ve středních a jižních Čechách. Organizovaná skupina podle kriminalistů vyrobila přibližně 60 kilogramů drogy za 60 milionů korun. Policie její členy obvinila z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, pět z nich soud poslal do vazby. Hrozí jim až 18 let vězení.
ilustrační snímek.
ilustrační snímek. | Foto: Shutterstock

"Skupina byla schopna v průběhu noci na jeden var uvařit až půl kila vysoce kvalitního produktu," uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský. "Každý člen skupiny měl přesně stanovenou činnost, předem byl stanoven i podíl ze zisku a hmotnost drogy, kterou musel prodat," dodal.

Peníze za pervitin členové skupiny utráceli za nákup surovin pro výrobu drogy, ale také za dlouhé luxusní dovolené v Malajsii a Karibiku. A peníze jim zbyly i na honosné nemovitosti, drahá auta či sexuální služby.

Na zadržení gangu spolupracovali kriminalisté z jižních Čech a Prahy společně se členy zásahové jednotky. Zásahy byly naplánovány ve stejnou dobu na různých místech republiky. Hlavního organizátora gangu policisté zadrželi spolu s dalším členem organizované skupiny, který měl v době policejního zásahu u sebe nabitou brokovnici.

Při domovních prohlídkách policie našla kompletní velkokapacitní chemickou laboratoř na výrobu pervitinu, přes 2,5 kilogramu drogy, 20 kilogramů léčivých přípravků pro výrobu drogy a 2,3 milionu korun v různých měnách.

Kriminalisté u členů gangu zajistili také čtyři auta, jachtu, rodinný dům, dvě dlouhé zbraně s optikou a tlumičem včetně nábojů a pistoli. "Proti všem zadrženým je vedeno exekuční řízení," uvedl Rybanský.

Jedna z varen byla umístěna i na jachtě, která byla vybavena speciálním otvorem směřujícím přímo do vody pro případ, že by se gang potřeboval rychle zbavit celé varny i drog.

"Další zajímavostí je, že veškerou hotovost získanou z prodeje pervitinu ukládali mimo běžné bankovní účty do bezpečnostních schránek. Mimo značné finanční hotovosti měli v bezpečnostních schránkách ukrytý cca jeden kilogram vysoce kvalitního pervitinu," doplnil mluvčí.

Z pěti vazebně stíhaných členů gangu jeden čelí také obvinění z maření výkonu úředního rozhodnutí a nedovoleného ozbrojování, uvedl mluvčí. "V případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody od deseti do 18 let," dodal.

Video: Na Žižkově rádi kokain, na Palmovce pervitin. S ním jsme na špici, říká Očenášková

Praha je ve srovnání s evropskými městy na předních příčkách ve spotřebě pervitinu a marihuany, s kokainem jsme v průměru, popisuje Věra Očenášková. | Video: Martin Veselovský
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy