Dramatické video: "Hlavně neotvírej okno!" Seniorka v Praze visela za nohu v 7. patře

Domácí Domácí
2. 6. 2021 14:18
Holubi na parapetu mohli stát starší ženu život. Při jejich plašení nešťastnou náhodou vypadla z okna a zůstala zachycena jen za nohu v okně v sedmém patře panelového domu. Zachránili ji přivolaní policisté. Vyčerpanou ženu po vykopnutí dveří od bytu vtáhli zpět dovnitř.
Policisté museli být při záchraně obezřetní. Urychlená manipulace by mohla mít katastrofální důsledky," popsal mluvčí pražské policie Jan Rybanský. | Video: Facebook/Policie ČR

V neděli 30. května v Praze 11 volala na tísňovou linku žena, která ohlásila, že v okně vidí člověka, který visí hlavou dolů a drží pouze za nohu.

"Kopům policistů (bytelné dveře) odolávaly a chvíli trvalo, než se skrz ně dostali dovnitř. Sílu pak vystřídala obezřetnost, neboť ženino tělo skutečně viselo celé z okna ven a drželo jen za nohu a jakákoli urychlená manipulace by mohla mít katastrofální důsledky," popsal zásah mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Podle záběru z videa ze záchranné akce se ženě zasekla noha za pravé křídlo okna a to ji zřejmě zachránilo před pádem. Policistům se podařilo ženu vtáhnout dovnitř, do péče ji poté převzali záchranáři. "Zachráněná následně všem poděkovala a vysvětlila i celou událost," uzavřel mluvčí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

teď

Křetínský a Tkáč zvýšili podíl v britské poštovní firmě Royal Mail

Investiční fond Vesa Equity Investment podnikatelů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče zvýšil podíl v britské poštovní společnosti Royal Mail na 17,03 z dosavadních 16,03 procenta. Uvedl to v oznámení určeném pro Londýnskou akciovou burzu (LSE).

Vesa do Royal Mail vstoupila loni v květnu, kdy získala 5,35 procenta akcií. Svůj podíl postupně zvyšovala a loni v srpnu se stala největším akcionářem v podniku, který v roce 1516 založil panovník Jindřich VIII. Royal Mail se zaměřuje hlavně na přepravu poštovních zásilek.

Od vstupu Vesy do Royal Mail akcie britského podniku výrazně posílily, neboť společnost využila boomu prodeje na internetu v době pandemie covidu-19. Zatímco loni na začátku května se akcie Royal Mail obchodovaly zhruba za 1,60 libry, nyní se jejich cena pohybuje kolem 4,90 libry. To znamená růst o více než 200 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy